ЗДОРОВ'Я


Новина із категорії: Здоров'я, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

На Черкащині впроваджуватимуть програму «Здоров’я жінки»

Дата: 21-04-2017, 17:59.

На Черкащині впроваджуватимуть програму «Здоров’я жінки» Програму «Здоров'я жінки» відправили до Державного фонду регіонального розвитку. Таким чином, черкащанки зовсім скоро зможуть пройти повне мамологічне та гінекологічне обстеження у кабінетах «Здоров'я жінки». Перш за все, вони будуть створені при п'яти госпітальних округах та у Черкаському обласному онкологічному диспансері. Трохи згодом у всіх районах Черкаської області. Про це «Нова Доба» дізналася від прес-служби обласного управління охорони здоров’я.

Усього планується 25 таких кабінетів із кольпоскопом, сучасним цифровим мамографом та УЗД-апаратом із спеціальними датчиками для грудних залоз та гінекології.

Профілактичний скринінговий центр «Здоров'я жінки» буде створений з метою своєчасного виявлення передракових захворювань, передпухлини, початкові стадії раку. Подібні центри вже існують в усьому світі й показують ефективність своєї роботи.

«На сьогодні нами розроблена програма, реальна у виконанні. Задумано створити мережу кабінетів скринінгової профілактики «Здоров'я жінки». Вони будуть знаходитися у колишніх кабінетах патології шейки матки. 24 – ми маємо в області, і 25 у онкодиспансеру. Із них 20 кабінетів у районах, а 5 – у містах області. Створення таких кабінетів – це один із наших пріоритетів на сьогодні» – зазначає головний лікар онкодиспансеру Віктор Парамонов.

Найпоширеніше серед усіх ракових захворювань – це рак молочної залози. Він є основною причиною інвалідності жінок працездатного віку в Україні. Статистичні дані свідчать про неухильний ріст захворюваності на рак молочної залози за останні 20 років без тенденції до стабілізації показників. Щорічно у світі реєструється понад 1 млн нових випадків цього захворювання. В Україні із 1992 р. по 2005 рік показник захворюваності на РМЗ мав щорічний приріст 1-2 % і досягнув 60,9 випадків на 100 тис. жіночого населення. Якщо в 1985 році захворюваність на РМЗ в Україні становила 27,0 на 100 тис. жіночого нас., то в 2005 році вона збільшилась до 60,9, тобто за 20 років захворюваність зросла у 2,2 рази.

Не менш сумну статистику має онкогінекологія, яка є лідером пухлин репродуктивної системи жінки. Згідно з офіційною інформацією МОЗ України, рак шийки матки (РШМ) забирає життя 6 українських жінок щодня. У 2014 році це смертельне захворювання було діагностовано у 5 937 українок. РШМ є серйозною загрозою життю і репродуктивному здоров'я жінки. З кожним роком реєструється все більше жінок дітородного віку, хворих на РШМ - пік захворюваності припадає на молодих жінок, 40-44 років.

Саме тому в Черкаській області такі кабінети є необхідними. Реалізація проекту здійснюється в межах виконання: Загальнодержавної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року.

Станом на січень 2016 року доросле жіноче населення в Черкаській області становить приблизно 600 тис. осіб. (577 366 осіб). Структура злоякісних новоутворень у жінок Черкаської області аналогічна до загальнонаціональної.

Теги: черкаси, черкаська область, гінеколог, рак шийки матки, рак молочної залози


Черкаси наживо

Смугу перешкод військовослужбовці долали безперервно протягом тридцяти годин. Так у Навчальному центрі Держприкордонної служби України в Оршанці під
Замість лімузинів, високих підборів та краваток – віз, вишиванки та плахти. На Черкащині взялися за відродження місцевих весільних традицій. Інформує
< >
«Це зробив Міхо» ...
Лев Хмельковський, RSS
На виставці ...
Олексій Юрін, RSS
Отож – почнемо?! ...
Володимир Даник, RSS