Чи може Дніпро бути чиїмось?

Чи може Дніпро бути чиїмось?

Мальовничі дніпровські береги ваблять до себе неймовірною красою. Дехто, в кого мало совісті, але багато грошей, норовить збудувати собі палац прямісінько біля водного плеса. Земельне й водне законодавство, де мовиться про заборону будуватися в межах 100-метрової захисної прибережної смуги, – вочевидь писане не для них.

В Прохорівці територія біля води – приватна. Від очей простого люду її «захищає» паркан
Чи може Дніпро бути чиїмось?
Фото Володимир Безуглий

Останнім часом стихійна забудова заполонила береги Дніпра. Тим князькам, які відгородили собі шмат Дніпра високими парканами й колючим дротом, байдуже до того, що людям до води немає тепер ніякого доступу.

Прибережна зона в Канівському районі – найменша в області, але й одна з найпривабливіших. Під час виїзної, за участю голови Черкаської облдержадміністрації Сергія Тулуба, наради в середині червня ц.р., на якій розглядалися питання дотримання вимог земельного й водного законодавства, начальник Державної інспекції сільського господарства у Черкаській області Павло Почапський зауважив, що під час перевірки з’ясувалося, що в Канівському районі у прибережній смузі виділено 28 ділянок. Правда, протягом останніх 7 років виділення ділянок у районі, що розташовані в прибережній захисній смузі Кременчуцького водосховища, призупинено. Проте зафіксовано факт порушення землекористування в межах Прохорівської сільської ради.

Завдяки телебаченню Прохорівка, де бували Микола Гоголь і Тарас Шевченко, де поховані Михайло Максимович і Юрій Іллєнко, «прославилася» днями на всю Україну. Понад 9 га землі разом із прибережним сосновим лісом, пішли під забудову. Людей уже попередили: територія біля води – приватна, й незабаром буде обнесена парканом. І ліс, якому понад піввіку, й дорога, якою люди діставалися до місць відпочинку, перестають бути громадськими. Про те, що земля – приватна й стороннім вхід закриють, людям нагадують охоронці. Хто власник землі – вони не знають, а лише виконують вказівку. Захищає забудовника й сільський голова. Каже, що в обмін на ліс той пообіцяв Прохорівку газифікувати. Голова запевняє, що в угоді «про береги Дніпра не йшлося, так само як і про вирубування всіх гектарів. Дерев позбуваються тільки в місцях, де будуватимуть». А будуватимуть, за словами голови, базу відпочинку. Для людей.
Утім, прикладів таких баз відпочинку для людей у Прохоровці чимало. Приміром, одна з них була збудована ще у 2002-му році просто на березі Дніпра. Однак нині з усіх боків оточена 4-метровим парканом та ще й з охороною на додачу. Звісно, простих людей туди не пускають.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x