Мальовничі дніпровські береги ваблять до себе неймовірною красою. Дехто, в кого мало совісті, але багато грошей, норовить збудувати собі палац прямісінько біля водного плеса. Земельне й водне законодавство, де мовиться про заборону будуватися в межах 100-метрової захисної прибережної смуги, – вочевидь писане не для них.
В Прохорівці територія біля води – приватна. Від очей простого люду її «захищає» паркан
Фото Володимир Безуглий
Останнім часом стихійна забудова заполонила береги Дніпра. Тим князькам, які відгородили собі шмат Дніпра високими парканами й колючим дротом, байдуже до того, що людям до води немає тепер ніякого доступу.
Прибережна зона в Канівському районі – найменша в області, але й одна з найпривабливіших. Під час виїзної, за участю голови Черкаської облдержадміністрації Сергія Тулуба, наради в середині червня ц.р., на якій розглядалися питання дотримання вимог земельного й водного законодавства, начальник Державної інспекції сільського господарства у Черкаській області Павло Почапський зауважив, що під час перевірки з’ясувалося, що в Канівському районі у прибережній смузі виділено 28 ділянок. Правда, протягом останніх 7 років виділення ділянок у районі, що розташовані в прибережній захисній смузі Кременчуцького водосховища, призупинено. Проте зафіксовано факт порушення землекористування в межах Прохорівської сільської ради.
Завдяки телебаченню Прохорівка, де бували Микола Гоголь і Тарас Шевченко, де поховані Михайло Максимович і Юрій Іллєнко, «прославилася» днями на всю Україну. Понад 9 га землі разом із прибережним сосновим лісом, пішли під забудову. Людей уже попередили: територія біля води – приватна, й незабаром буде обнесена парканом. І ліс, якому понад піввіку, й дорога, якою люди діставалися до місць відпочинку, перестають бути громадськими. Про те, що земля – приватна й стороннім вхід закриють, людям нагадують охоронці. Хто власник землі – вони не знають, а лише виконують вказівку. Захищає забудовника й сільський голова. Каже, що в обмін на ліс той пообіцяв Прохорівку газифікувати. Голова запевняє, що в угоді «про береги Дніпра не йшлося, так само як і про вирубування всіх гектарів. Дерев позбуваються тільки в місцях, де будуватимуть». А будуватимуть, за словами голови, базу відпочинку. Для людей.
Утім, прикладів таких баз відпочинку для людей у Прохоровці чимало. Приміром, одна з них була збудована ще у 2002-му році просто на березі Дніпра. Однак нині з усіх боків оточена 4-метровим парканом та ще й з охороною на додачу. Звісно, простих людей туди не пускають.