Скорочення чисельності й скорочення штату працівників – поняття неоднакові

Скорочення чисельності й скорочення штату працівників – поняття неоднакові

Скорочення чисельності або скорочення штату працівників може зумовлюватися, зокрема, вдосконаленням виробництва, суміщенням професій, зменшенням обсягу виробництва продукції, перепрофілюванням підприємства тощо.

Скорочення чисельності й скорочення штату працівників – це неоднакові поняття, пояснили \”Новій Добі\” в головному управлінні юстиції в Черкаській області. Так, скорочення чисельності передбачає звільнення працівників, у той час як скорочення штату – зменшення кількості або ліквідацію певних посад, спеціальностей, професій тощо. Одночасно можуть вводитися інші посади, спеціальності, професії, внаслідок чого кількість працівників може й не зменшуватися, а в деяких випадках навіть збільшуватися.

Слід зазначити, що розірвання власником або уповноваженим ним органом трудового договору з працівником відповідно до п.1 ст. 40 Кодексу законів про працю (КЗпП) передбачає дотримання певних гарантій для працівника.
Так, про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці. Звільнення може відбуватися не раніше, як закінчиться двомісячний термін з часу попередження.

Разом з тим, якщо сам працівник виявить бажання звільнитися раніше, ніж закінчиться зазначений строк попередження про звільнення, власник повинен провести звільнення у строк, про який просить працівник. При цьому працівник може подати заяву власникові або уповноваженому ним органу з проханням скоротити строк попередження про звільнення та зазначити дату, з якої він бажає бути звільненим.У трудовій книжці робиться запис про звільнення за пунтком 1 ст. 40 КЗпП.

Працівники, яких попереджено про наступне вивільнення і посад яких нема в новому штатному розписі, продовжують працювати ще не менше двох місяців і отримують заробітну плату. Виплата зарплати у цьому разі здійснюється на підставі положень чинного трудового договору, дію якого не припинено, тобто трудовий договір продовжується. Статтею 94 КЗпП передбачено, що заробітна плата – це винагорода, обчислена зазвичай у грошовому виразі, яку власник абоуповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x