Більше 1000 тон бурого вугілля за добу видобуватимуть на Черкащині

Більше 1000 тон бурого вугілля за добу видобуватимуть на Черкащині

На Мокрокалигірському родовищі, що на Катеринопільщині, розпочато видобуток бурого вугілля. Наразі вже закінчено гірничо-підготовчі роботи. Про це повідомила прес-служба Катеринопільської райдержадміністрації.

Відкриття родовища приурочене до 60-ої річниці заснування області. Роботи проводить ТОВ «Енергетично-Інвестиційна компанія». Це українське підприємство займається інвестуванням в енергетичний сектор економіки України. Нині вже налагоджено виробництво бурого вугілля. На сьогодні тут видобувають більше 30-ти тонн за добу, в перспективі планують ріст видобутку більше 1000 тонн за добу.

Буре вугілля може значною мірою замінити імпортний газ в українському теплопостачанні.
– Буре вугілля можна використовувати на ТЕС і ТЕЦ у суміші із кам’яним вугіллям, виробляти із нього водо-вугільне паливо і навіть дизельне паливо, – каже трейд-маркетолог «Енергетично-інвестиційної компанії» Юлія Демцова. – При цьому його вартість складає всього 200 гривень за тонну. Перспективним напрямком є будівництво електростанції поблизу буровугільних розрізів, яка б працювала на бурому вугіллі. Наші країни-сусіди давно використовують буре вугілля як паливо для населення і промислових підприємств, а в німецькому місті Гревенброх нещодавно відкрили нову електростанцію, що працює на бурому вугіллі.

ТОВ «Енергетично-Інвестиційна компанія» не тільки сприяє розвитку енергетичної галузі, а й створює нові робочі місця. Так, на Мокрокалигірському буровугільному родовищі працюють 100 осіб робітників і спеціалістів, з яких більше 30 є місцевими жителями. З розширенням виробництва відповідно зростатиме кількість працюючих осіб. Крім цього, дирекція бере на себе зобов`язання щодо вкладу у підвищення рівня соціальної сфери села та району.
– Це перший за часів незалежності проект держави з відкритого видобутку бурого вугілля на території нашої області. Вважаю, що реалізація проекту з добутку бурого вугілля на Мокрокалигірському буровугільному родовищі покращить економічну та соціальну ситуацію в районі та сприятиме його процвітанню, – відзначив голова райдержадміністрації Олексій Бардаченко.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x