Майже половину шкідливих викидів в атмосферу області «забезпечує» «Черкаське хімволокно»

Майже половину шкідливих викидів в атмосферу області «забезпечує» «Черкаське хімволокно»

Лише за І півріччя поточного року викиди забруднюючих речовин в атмосферу становили 36,3 тисячі тон. Майже третина з них (27 %) – це парникові гази (метан і оксид азоту). В атмосферу надійшло також 1,5 млн. т діоксиду вуглецю, який також впливає на зміну клімату. Про це повідомляють у Головному управлінні статистики Черкаської області.

Серед шкідливих викидів, якими забруднювалось атмосферне повітря області, переважали викиди діоксиду та інших сполук сірки (34 %) і сполуки азоту (21%). Основним забруднювачем повітря області є ПАТ «Черкаське хімволокно», воно «виробляє» 49 % від загального обсягу викидів. У ПрАТ «Миронівська птахофабрика» друге місце в цьому сумному рейтингу – 16 % викидів. У ПАТ «Азот», попри усталену думку, лише 7 %.

Щільність викидів забруднюючих речовин у розрахунку на 1 кв. км по області склала 1,7 т, а на одну особу – 29 кг.

В окремих містах та районах області ці показники значно вищі.

Зокрема, по м. Черкасах у розрахунку на 1 кв. км території було перевищено середній показник по області у 154 рази, а на душу населення у 2,6 рази, по Канівському району – у 2,6 та у 10 разів відповідно.
Найбільше забруднення повітря спостерігалось у м. Черкаси, в Канівському, Чорнобаївському, Золотоніському та Черкаському районах.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x