Драбівщина першою пройшла «Бойовими шляхами Черкащини»

Драбівщина першою пройшла «Бойовими шляхами Черкащини»

Зворушливе й урочисте свято підготували драбів’яни до однієї з найважливіших дат в історії краю – 70-й річниці від дня визволення від німецько-фашистських загарбників. Саме в ніч з 22 на 23 вересня 1943 року Драбівщина першою з черкаських земель була звільнена від фашистів. Тому минулої неділі драбів’яни першими взяли участь у культурно-патріотичній акції «Бойовими шляхами Черкащини».
Свято вдалося. Над чималим натовпом жителів Драбова гулко лунали вірші й пісні воєнних років, проймала дрож від урочистої клятви юнаків і дівчат, що обіцяли бути гідними продовжувачами справи ветеранів і боронити свою землю від чужих зазіхань, зворушливо здіймали у танку ніжні шовкові крила дівочі руки під пісню Марка Бернеса «Журавлі», карбували крок курсанти Черкаської пожежної академії. Традиційно поклали вінки до обеліску Слави представники влади: голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб, голова Черкаської обласної ради Валерій Черняк, голова Драбівської РДА Володимир Бут, голова Драбівської районної ради Григорій Матвійчук, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та Драбівської РДА, ветерани Великої Вітчизняної війни.

– Понад 15 тисяч синів і дочок драбівської землі захищали та визволяли Вітчизну в роки Другої світової війни, 6 тисяч із них навіки лишилися на полях боїв, – відзначив у своєму виступі очільник області. Він також наголосив, що поліпшення життєвих умов ветеранів війни сьогодні є одним із пріоритетних напрямків у роботі обласної влади. На Черкащині у рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича розроблена та активно реалізується комплексна програма «Турбота». Згідно з нею, лише цього року на соціальний захист ветеранів спрямовано понад 30 мільйонів гривень, за останні три роки вони отримали 305 автомобілів, понад 6 тисяч пройшли оздоровлення в санаторно-курортних закладах. Пан Тулуб урочисто вручив символи акції – альбом та гільзу з часточкою черкаської землі, на якій відбувалися кровопролитні бої за свободу, головам обласної та драбівської районної ради ветеранів. Ці символи в ході акції передаватимуться від району до району.
Драбівяни прийшли на свято зі свічками в руках, тож, коли почалася урочиста факельна хода, у кожного її учасника в руках була часточка того вічного вогню, який, за вдалим висловом Володимра Веретільника, голови Черкаської обласної ради ветеранів, є символом життя загиблих воїнів сьогодні. Хода, на чолі якої був автомобіль з сивочолими ветеранами, розтяглася на кілька кілометрів, і вздовж усього шляху вартовими стояли школярі Драбівщини зі свічками в руках.Свято вийшло воістину всенародним. Закінчилося воно на центральній площі Драбова вражаючим фейєрверком.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x