«Я – одинока мати, але торік не використала додаткової відпустки. Чи можу використати її цього року»

«Я – одинока мати, але торік не використала додаткової відпустки. Чи можу використати її цього року»

Додаткова відпустка одиноким матерям не має строку давності

Жінці, яка працює й має двох або більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда чи усиновлену дитину, опікуну, а також одинокій матері чи батьку, який виховує дитину без матері, щорічно надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів (без урахування святкових). Про це йдеться в ст. 1821 Кодексу законів про працю України та ст. 19 Закону України «Про відпустки». Однак тривалість такої відпустки не може перевищувати 17 календарних днів за наявності декількох підстав для її надання. Наприклад, в одинокої матері двох дітей одна дитина – інвалід.

– Якщо працівник із будь-яких причин не скористався своїм правом на додаткову відпустку в році досягнення дитиною певного віку або ж за кілька попередніх років, то він має право використати її. У разі звільнення, незалежно від підстав, йому виплачується компенсація за всі невикористані дні відпусток, – пояснила провідний спеціаліст відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби головного управління юстиції у Черкаській області Лідія Манзенко. – Чинним законодавством не передбачено строк давності, після якого втрачається право на додаткову відпустку працівникам, які мають дітей.
До категорії одинокої матері належать: жінка, яка не перебуває в шлюбі та в свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька або запис про батька зроблено в установленому порядку за вказівкою матері; вдова; жінка, яка виховує дитину без батька (в тому числі розлучена жінка, яка виховує дитину сама, незважаючи на отримання аліментів); жінка, яка вийшла заміж, але її дитина новим чоловіком не усиновлена.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x