Прокуратура Черкас за невиплату зарплат притягує до відповідальності чиновників з міськвиконкому

Прокуратура Черкас за невиплату зарплат притягує до відповідальності чиновників з міськвиконкому

Прокуратурою міста Черкаси виявлено ряд порушень законодавства про працю, допущених посадовими особами Черкаського міськвиконкому та керівниками міських комунальних підприємств.

Так, протягом 2013 року на КП «Черкасиелектротранс», КП «ЧЕЛУАШ» Черкаської міської ради систематично виникає заборгованість по заробітній платі. За липень заборгували своїм працівникам близько 27 тисяч гривень на КП «Черкасиінвестбуд», а на КП «Інститут розвитку міста» працівники не отримали зарплату на загальну суму 117 тисяч гривень за травень – липень 2013 року. Такі цифри наводить прес-служба прокуратури міста Черкаси.

Прокуратура міста у межах своїх повноважень реагує на кричущі порушення законодавства, притягуючи винуватців до кримінальної та іншої відповідальності. Під процесуальним керівництвом прокуратури міста Черкаси розслідувано та передано до суду кримінальні провадження стосовно керівників комунальних підприємств «Міськсвітло», «ЧЕЛУАШ». Їх обвинувачують у невиплаті заробітної плати та у порушенні законодавства при проведенні розрахунку з працівниками та виплати при звільненні.

Внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.175 КК України, вчинене керівництвом комунального підприємства «Інститут розвитку міста».

Внаслідок усього комплексу заходів прокурорського реагування, вжитих упродовж нинішнього року, на погашення боргів із заробітної плати на КП«Черкасиелектротранс» сплачено понад півтора мільйона гривень, а на КП«ЧЕЛУАШ» – понад 350 тисяч гривень. Ще під час розслідування кримінального провадження виплачено заробітну плату працівникам КП«Міськсвітло».

Однак, крім несвоєчасної виплати зарплати, комунальні підприємства мають борги перед Пенсійним фондом України. Ці платежі, зазначає прокурор міста Черкаси Олександр Маслюк, теж нерідко виплачуються лише після прокурорського втручання.
За його словами, надання комунальному підприємству допомоги у вигляді коштів, майна, обладнання та інших матеріальних цінностей, необхідних для діяльності підприємства, відноситься до виключної компетенції власника – Черкаської міської ради. Крім того, ситуація, що склалася, є наслідком неналежного виконання своїх повноважень посадовими особами Департаменту економіки та розвитку ЧМР. Керівники комунальних підприємств міста, які брали участь у засіданнях робочої групи при міськвиконкомі з цих питань, не вжили дієвих заходів. Крім того, сама робоча група функціонувала недостатньо ефективно: несвоєчасно заслуховувались представники підприємств–боржників, а ситуація на ряді підприємств зовсім не виносилася на розгляд.

Виконувачу обов’язків міського голови внесено подання з вимогою усунути порушення та притягнути до дисциплінарної відповідальності винних посадових осіб.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x