Чому люди регулярно втрачають гроші…

Чому люди регулярно втрачають гроші…

У суспільстві є три теми, навколо яких існує величезна кількість міфів і туману. Це смерть, секс і гроші. Ці теми не прийнято обгооворювати відкрито, прямо і вголос. У підсумку у кожного – своя правда…
Що ми знаємо про гроші? Хто нас вчив, як правильно приваблювати, зберігати, тратити і збільшувати фінансові ресурси? Переважну частину знань про гроші і навичок з їх використання ми отримуємо в родині: – від мам, тат, бабусь та дідусів.Враховуючи, що усі ми родом з Радянського Союзу (де тема грошей і багатства вважалась мало не аморальною), можна зрозуміти, чому зараз у багатьох великі труднощі з фінансами.
Нам пощастило: ніколи раніше не було такого відкритого і швидкого доступу до потрібної інформації, як зараз. Практично кожен може навчитися ефективно працювати і керувати грошовими потоками. Особливо важливо вміти працювати з особистими фінансами Наприклад, на роботі людина легко і просто керує чужими і часто великими, грошима (приміром, касир, бухгалтер, інкасатор) Але дуже цікаві процеси починаються в психіці людини, коли вона отримує на руки власні кошти.
Головне пиатння не те, скільки ви заробляєте. Головне, скільки у вас залишається у підсумку. Адже можна отримувати 1000 доларів і витрачати 1000 доларів. Можна отримувати 20 000 дол. і витрачати 21 000 дол. Та хоч мільйон отримуєте, за такого розкладу у підсумку результат один: нуль або й мінус.
Багатство – це зажди залишок, надлишок грошейІ якщо обсяг цього залишку у вас стабільно зростає – значить, ви на правильному шляху. Якщо ні – у вас проблема.
Основне питання – навчитися гроші зберігати. Якщо в каструлі є дірка – скільки не наливай води, вона залишиться порожньою. Якщо не навчитися зберігати гроші,скільки б людина не заробляла – усе витратиться!
Найперший інструмент для керування грішми – фінансовий звіт. У будь-якій формі. Аби лише цифри були зафіксовані. Абсолютно всі. Я своїм клієнтам завжди кажу: розглядайте себе як фірму: надходження, витрати, залишок. Жоднаорганізація на виживе без фінансового контролю., без аналіза і планування ресурсів.Важко уявити (але інколи так і буває), що власнику фірми закортіло придбати щось велике і недешеве просто зараз, і він забрав з обороту фірми усі гроші. А що далі з його бізнесом – його не цікавить. З таким ставленням його фірмі забезпечені серйозні фінансові й емоційні «гойдалки» і стан хронічної кризи.
Гроші люблять акуратність і увагу. Фіксуйте рух грошей щоденно, бажано в окремому зошиті або в програмі Excel. Головне – створити звичку!
У кінці місяця – аналіз, чесний, акуратний і зрозумілий. Дуже корисно – думати на папері. Ви ніколи не зможете побачити рух грошей – звідки прийшли, скільки й куди пішло, «чорні діри» в особистому бюджеті, якщо цифри не лежать на папері. Повірте, відкриєте для себе багато цікавого.
Колись одна х моїх клєнток за допомогою особистого фінансового звіту з подивом зясувала, що витрачає на улюблений шоколад 200 гривень щомісяця. А на таксі – 250. Враховуючи, що було це у 2004 році, ці звички пробивали чималі дірки в її бюджеті. Побачивши правду, вона вжила заходів.
Заплатіть спочатку собі!
З будь-якого прибутку відкладайте щомсяця 10 відсотків. Це класика. Можна більше, але не менше. Заощадження зберігайте подалі від себе, бо інакше витратите: з собою домовитися легко, мовляв, зараз треба терміново, відкладу іншим разом тощо.
В книзі «Найбагатша людина у Вавилоні» добре розтлумачується цей принцип. Відкладати регулярно гроші – це навичка, яка потребує певної сили волі й дисципліни. Важливо розуміти, навіщо, мати певну мету. А думка. Що гроші є, дає спокій і впевненість.
Далі буде

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x