На Тальнівщині нічийна земля?

На Тальнівщині нічийна земля?

Вчинили по-людськи…
Ситуація, що виникла в Тальнівському районі, здається, проста, але, виявилося, вирішити її дуже важко.
Річ у тім, що кілька років тому ТОВ «Об’єднана сільськогосподарська компанія» й Тальнівська райдержадміністрація уклали договір про оренду на землі державної власності в адмінмежах Зеленьківської сільської ради площею 280,2 га. У листопаді 2012 року ТОВ «Об’єднана сільськогосподарська компанія» уклало договір суборенди з ТОВ «Урочище Журавське». Однак майбутній користувач дізнався, що 115 га цієї землі обробляє ТОВ «ВП Імпульс плюс», не маючи відповідних документів.

– Зважаючи на те, що товариство «ВП Імпульс Плюс» засіяло це поле озиминою, ми з розумінням, по-людськи поставилися до цього й домовилися, що вони звільнять землю після збору врожаю, – розповідає представник ТОВ «Урочище Журавське» Олександр Білоус. – Проте в липні після молотьби ТОВ «ВП Імпульс Плюс» почало виорювати землю, тобто готувати її до наступного використання. Ми під’їхали на поле, де працювали трактори з розпізнавальними знаками «Королівське борошно». На полі були й представники «Імпульс плюс», у яких ми запитали про документи на це поле, яких, звичайно, у них не було. Тож щодо виявленого факту склали акт у присутності землевпорядника Зеленьківської сільської ради Людмили Коханівської. Однак представники «Імпульс Плюс» відмовилися підписувати акт, роботи припинили, хоча вранці наступного дня їхні трактори знову запрацювали.

– Ми з СФГ «Вікторія», яке раніше взяло цих 115 гектарів для користування в «Об’єднаної сільськогосподарської компанії», помінялися полями, оскільки це було вигідно як їм, так і нам, – прокоментувала ситуацію юрист ТОВ «ВП Імпульс Плюс» Анастасія Масло. – Про те, що це поле вже належить ТОВ «Урочище Журавське» ми дізналися два тижні тому, коли їхні представники під’їхали до комбайнерів. Ніякого попередження ми не отримували ні письмово, ні усно.

– Так, визнаємо, це наше упущення, що документально не оформили свої права на це поле, – приєднався до розмови заступник директора ТОВ «ВП Імпульс Плюс» Валерій Бєлоногін. – Але ТОВ «Урочище Журавське» так само використовує наше поле без будь-якого документального оформлення своїх прав. Ми хочемо й пропонуємо вирішити проблему, але так, щоб було враховано й наші інтереси. ТОВ «ВП Імпульс Плюс» обробляло цю землю, внесло мінеральні добрива, нині закуплено матеріали для наступних робіт. Тому пропонуємо ТОВ «Урочище Журавське» продовжувати використовувати ту землю, яка належить нам документально, або обмінятися полями зараз з компенсацією різниці вкладених у землю ресурсів. Адже вони посадили на нашій земельній ділянці кукурудзу, яку зберуть лише в вересні – жовтні, а нам земля потрібна зараз. Вони ж садили її навесні, то ж знали, коли збиратимуть. Чи нехай зараз косять її на силос. До того ж, кукурудза дуже виснажує землю.

Зрозуміло, що такий поворот подій обурив керівництво ТОВ «Урочище Журавське», оскільки вони й так зазнали збитку, зокрема, заплативши понад 100 тис грн орендної плати державі. Та й чи була потреба когось попереджати, маючи договір на суборенду? Питання риторичне. Очевидно, той, хто планував обробляти поле, мав спочатку оформити документи, а потім уже працювати. На підтвердження свого законного права представники ТОВ «Урочище Журавське» надали редакції відповідні документи.

Самовільно зайняли землю…
Побачивши, що самим не вирішити цієї проблеми, ТОВ «Урочище Журавське» звернулося зі скаргами в інстанції, які мали б розв’язати конфлікт, зокрема до голови райдержадміністрації, прокурора Тальнівського району, начальника Тальнівського РВ УМВС України в Черкаській області та начальника відділу Держземагентства в Тальнівському районі. У зв’язку з цим було створену компетентну комісію.

– Нині землями державної власності розпоряджається Держземагентство України та його територіальні органи, а не райдержадміністрації, як це було раніше, – пояснив перший заступник голови Тальнівської райдержадміністрації Віктор Спасібожко. – Оскільки лист від ТОВ «Урочище Журавське» надійшов і до нас, то ми не залишилися осторонь цієї проблеми. Я був членом комісії, у яку ще ввійшли начальник районного відділу Держземагентства, начальник управління агропромислового комплексу, представники сторін, у яких виник конфлікт. Комісія переконалася, що торік райдержадміністрація погодилася на суборенду, ТОВ «Урочище Журавське» виготовило технічну документацію, договір зареєстровано відповідно до законодавства. Тож, вони мають усі підстави на користування цією землею. Представник «Імпульс Плюс» з цим не погодився, пояснюючи, що їхнє товариство понесло затрати для обробітку поля. Тож, сторони, на жаль, згоди не дійшли.

За словами Віктора Івановича Спасібожка, комісія склала акт, де рекомендувала ТОВ «ВП Імпульс Плюс» дотримуватися добросусідства й усунути правопорушення, оскільки вони самовільно зайняли земельну ділянку. У протилежному разі потрібно звертатися до суду.
– Чому ми маємо позиватися, якщо діємо на законних підставах, маємо відповідні документи, – стоїть на своєму Олександр Білоус. – До того ж, поки триватиме судова тяганина, ми втратимо час з обробкою цієї землі. Тому закликаємо ТОВ «ВП Імпульс Плюс» до порозуміння.

Як вважає начальник управління землеустрою головного управління Держземагентства у Черкаській області Андрій Прядун, щоб розібратися в ситуації, треба мати всі матеріали й пересвідчитися в їхній законності.
– Дійсно, якщо є спірні питання, то вони мають вирішуватися в суді, для того й існує господарський суд, – переконаний Андрій Миколайович. – Не вірю в те, що хтось там чогось не знав, бо не попередили. Це бізнесмени, які знають, чия бджола на яке поле полетіла. А чому не йдуть до суду? Значить: не хочуть витрачатися або не мають достатніх фактів. Якщо товариство має документацію з землеустрою, договір оренди, то має законні підстави на користування землею, незалежно від того, бажає цього хтось чи ні. Інша сторона, у даному разі ТОВ «ВП «Імпульс Плюс», яка нібито зазнала матеріальних збитків, нехай доведе це в суді, зібравши для цього відповідні докази.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x