Сплату податку на нерухомість відтерміновано

Сплату податку на нерухомість відтерміновано

Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо об’єктів житлової нерухомості» ухвалила у другому читанні Верховна Рада України 4 липня. Відповідно до Закону, податок на нерухомість сплачуватиметься фізичними особами у 2014 році за поточний 2013 рік. Про це повідомляє головне управління Міндоходів і зборів у Черкаській області.

Законом також переглянуто розміри житлової нерухомості, на яку застосовуватимуться пільги. Так, пільга застосовуватиметься для власників: квартир, сумарна площа яких не перевищує 120 м2; будинків, сумарна площа яких не перевищує 250 м2; квартир і будинків – 370 м2.

Ставки податку будуть диференційовані. Для власників квартир – не більше 1 % мінімальної заробітної плати, якщо житлова площа не перевищує 240 м2, 2,7 % – у разі перевищення; будинків – не більше 1 % мінімальної заробітної плати, якщо житлова площа не перевищує 500 м2, 2,7 % – у разі перевищення; квартир і будинків – не більше 1 % мінімальної заробітної плати, якщо житлова площа не перевищує 740 м2, 2,7 % – у разі перевищення.
Враховуючи нові правила оподаткування житла, громадяни, які вже сплатили податок, можуть повернути сплачені кошти після набрання чинності цього Закону. Для цього їм потрібно звернутися із заявою до податкової інспекції (територіальних органів Міндоходів).

Разом із цим, кошти, сплачені цього року, можуть бути зараховані для сплати податку 2014 року. У Міністерстві запевняють, що платники податків не мають підстав для хвилювання. Відповідно до Податкового кодексу, для подання заяви щодо повернення надміру сплачених коштів у них є три роки.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x