Перевірити порядність роботодавця можна завдяки електронним послугам Пенсійного фонду

– Так, якщо застрахована особа має сумніви щодо подачі бухгалтером звітів до Пенсійного фонду, вона може перевірити достовірність поданих даних, стосовно нарахованої зарплати, – говорить Павло Котик, начальник управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах. – Для цього їй слід звернутися з паспортом й ідентифікаційним кодом до територіального органу Пенсійного фонду і, за заявою, отримати дані, що містяться в системі персоніфікованого обліку. Крім того, в разі наявності страхового свідоцтва про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, можна отримати необхідну інформацію щодо нарахованої зарплати, починаючи з часу впровадження системи персоніфікованого обліку, в інформаційних кіосках, розташованих у територіальних органах Пенсійного фонду.

Проте, щоб отримувати інформацію, яка відображається у звітності, щоразу відвідувати Пенсійний фонд не обов’язково. Зареєструвавшись на веб-порталі, надалі застрахована особа може користуватися електронними послугами Пенсійного фонду.

За словами Павла Котика, реєстрація користувачів здійснюється на підставі заяви, поданої до територіального органу Пенсійного фонду. При собі необхідно мати паспорт й ідентифікаційний код. При проведенні реєстрації на веб-порталі відповідальна особа Пенсійного фонду ідентифікує особу заявника, присвоює його заяві реєстраційний код і видає розписку про одержання заяви. При реєстрації користувача в базі даних веб-порталу, створюється персональна сторінка з зазначенням відомого лише користувачу логіна й пароля. За допомогою цієї сторінки здійснюється доступ до електронних послуг. Слід додати, що на веб-порталі можуть реєструватися як фізичні, так і юридичні особи.

Завдяки електронним послугам громадяни можуть отримати доступ до розміщеної на веб-порталі інформації: про порядок одержання й використання пенсійного посвідчення; про умови, порядок призначення, перерахунку й виплати пенсій; зразки заяв, скарг, запитів на інформацію, інших документів необхідних для призначення та перерахунку пенсій, переведення з одного виду пенсії на інший, зміни способу виплати пенсій, виплати на поховання; про порядок одержання та використання свідоцтва про загальнообов’язкове державне соціальне страхування; про умови нарахування й сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування; про умови та порядок складання і подання звітності тощо.
Територіальні органи Пенсійного фонду України надають електронні послуги користувачам безкоштовно.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x