Половину вартості ремонтів ОСББ фінансуватиме МВК

Половину вартості ремонтів ОСББ фінансуватиме МВК

Вже у 2014 році роботи з капітального ремонту будинків ОСББ співфінансуватимуться на умовах 50 на 50. Тобто половину необхідних коштів необхідно зібрати членам ОСББ, решту суми покриватиме міський бюджет. Про відповідне рішення керівництва міської ради та членів виконавчого комітету «Новій Добі» в прес-службі Черкаського міськвиконкому.

У бюджетному запиті на 2014 рік відділом сприяння ОСББ департаменту ЖКК Черкаської міської ради надано пропозиції про включення видатків в сумі 2 млн. 373,5 тис. грн. на проведення робіт з капітального ремонту 46-и будинків ОСББ на умовах співфінансування. Заплановано, що 50 % від загальної вартості робіт – це кошти міського бюджету, решта 50% – це власні кошти об’єднань.

Нині співфінансування відбувається за формулою: 35 на 65 (35 % – кошти міського бюджету, 65% – власні кошти ОСББ), Ситуація, що склалася цього року здається абсурдною. У поточному році капітальні ремонти профінансовано в 22-ох ОСББ, на це міська влада виділила близько 492 тисячі гривень. Тоді як у бюджеті на підтримку ОСББ цього року було заплановано значно більшу суму. За її словами начальника відділу сприяння ОСББ департаменту ЖКК Черкаської міської ради Любов Іващенко, співфінансування з міського бюджету капремонтів ОСББ відбувається абсолютно демократично, на рівних умовах для всіх об’єднань.

Любов Іващенко пояснила, що об’єднання співвласників багатоквартирних будинків м. Черкаси отримують фінансову підтримку з міського бюджету на перший капітальний ремонт будинку відповідно до Програми підтримки ОСББ на 2012-2014 роки «Формування ефективного власника житла».Зазначеною Програмою передбачено, що кошти виділяються на умовах співфінансування, а частка співфінансування з міського бюджету робіт з капітального ремонту будинку визначається рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради по кожному окремому будинку, на підставі дефектних актів.

Нагадаємо формула 50/50 під час фінансування ремонтів ОСББ для Черкащини не нова. Фінансову допомогу у вигляді половини суми від вартості робіт, черкамщани отримували протягом 2008-2011 років. У 2012 році частка співфінансування змінилася і становила 60 на 40 ( 40%- кошти міського бюджету, решта 60% – власні кошти ОСББ). Було профінансовано 28 ОСББ на суму 1291,89 тис. грн. А з 2013 року – частка бюджетного співфінансування вже становила 65 на 35. Тобто 65 відсотків – сплачує об’єднання, решту суми покриває місто.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x