Мешканці черкаської двоповерхівки не можуть жити у власній квартирі

Мешканці черкаської двоповерхівки не можуть жити у власній квартирі

Без стелі над головою. Мешканці черкаського гуртожитку не можуть жити у власному помешканні. В одній із кімнат обвалилася стеля. Добре, що господарів тоді вдома не було. Повернувшись із роботи, вони побачили руїни. Постраждалі нарікають: старий гуртожиток що далі, то частіше нагадує про свій вік. Комунальники ж запевняють: роблять усе можливе, аби підтримати будівлю в задовільному стані. Хто винен у обвалі та що робити господарям-безхатькам – з’ясовувала Марина Лук’яненко.

Гуртожитку на Різдвяній понад 60 років. Гіпсова брила, датована 1949-им, упала на те місце, де граніт науки щодня гризе першокласник Денис. Батьки радіють: минулося без жертв. Утім, як жити далі в руїнах, не знають.
Олена Кулініч, мешканка гуртожитку: «Не знаю, як нашу дитину не прибило, тому що тут стоїть кухонний стіл. Вона завжди за ним сидить і вчить уроки».
Володимир Кулініч, мешканець гуртожитку: «Не знаю, що нам робити, як далі бути. Ми фактично живемо на вулиці».
Сусіди Кулінічів знизу також занепокоєні. Про наближення зими люди думають із острахом.
Володимир Ковальов, мешканець гуртожитку: «Ми боїмося не менше за них. До них падає дах, а до нас впаде дах і їхня підлога. Горище в жахливому стані. Ось зима прийде, снігу нападає. Невідомо, щоб буде з цим домом… Складеться, як картковий будиночок».

Мешканці гуртожитку нарікають на неякісний ремонт даху. Житловики натомість запевняють: покрівлю у 2009-му оновили за всіма правилами. На повідомлення про обвал працівники СУБу зреагували також оперативно.
Василь Старіков, директор КП «СУБ «Придніпровська»: «Ми маємо таку ситуацію, коли в будинку, який обслуговує Придніпровська СУБ, є службова квартира СУБ «Митниця». Якраз у цій квартирі обвалилася стеля. Як тільки ми почули про таку подію, терміново там був наш майстер, був складений відповідний акт. Ми звернулися до міжвідомчої комісії зі встановлення технічного стану житлового фонду».

Експертна комісія вже побувала у зруйнованій квартирі. Офіційних висновків наразі немає, лише попередні припущення.
Алла Грохольська, начальник управління ЖКГ МВК: «Річ у тім, що будинок старий, перекриття дерев’яні, гіпсові плити там… Вони дозволили собі, не порадившись ні з ким, зробити підвісну стелю, двохярусну з гіпсокартону. Додали тим самим навантаження від ваги гіпсокартону, плюс шпаклівка й так далі».
Комунальники переконані: висновки комісії поставлять крапку в цій історії. Вони, обіцяють у мерії, будуть за кілька днів. Кулінічі натомість вимагають у житловиків полагодити погнилі перекриття й тимчасово мешкають у родичів.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x