У зарплатному фонді бюджетних установ дефіцит 46 мільонів гривень

У зарплатному фонді бюджетних установ дефіцит 46 мільонів гривень

Для того, щоб працівники поліклінік та лікарень у жовтні отримали заробітну плату депутатам Черкаської міської ради довелося змінити міський бюджет. Про це «Новій Добі» повідомили в прес-службі МВК.

За зміни до міського бюджету проголосували 33 депутати Черкаської міської ради. Як наголошує директор департаменту фінансової політики Наталя Джуган, це дуже важливе рішення для медицини міста, оскільки незабезпеченість галузі охорони здоров’я лише по заробітній платі ще на початку року становила 38 мільйонів гривень.

– Це питання порядку денного викликало неабияку полеміку у сесійній залі, однак більшість депутатів таки зрозуміли, що іншого виходу виплатити лікарям їхню зарплату крім, як внести зміни до бюджету, немає, – наголошує Наталя Джуган. – Ми надіємось, що найближчим часом отримаємо надходження від держави, оскільки самотужки забезпечити зарплату не зможемо. Нам також не дозволять взяти позику у грудні, оскільки це кінець року.

Щодо галузі освіти, то зарплата вчителям є у жовтні та листопаді, а от у грудні – коштів уже бракує. Існує також проблема із проходженням платежів через казначейство. Деякі рахунки чекають на свою оплату протягом чотирьох місяців.
– Щодо зарплати працівникам апарату управління муніципалітету, то тут теж є критичні терміни, – зауважує директор департаменту фінансової політики. – Якщо ми не знайдемо фінансування, то, на мою думку, доведеться скорочувати матеріальне стимулювання, а також йти у відпустки за власний рахунок.

Така складна ситуація із виплатами існує не лише у Черкасах, а загалом і по іншим обласним центрам України. Пов’язана вона із загальною економічною ситуацією в країні, а також наповнення бюджету міст за доходами.
– Зараз дефіцит зарплатного фонду бюджетних установ у Черкасах становить 46 мільйонів, до того ж, ми маємо невиконання бюджету на понад п’ятдесят мільйонів. Нам на початку року Міністерство фінансів України поставило прогноз доходів у 18%, хоча умов для цього не було. Реально зростання по містах сягає від 4 до 7 %. Адже у міських рад обмежені повноваження для збільшення податку з доходів фізичних осіб та оплати на землю, які і становлять основний дохід міста.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x