Спортсмени з вадами зору вперше вибороли бронзу на Кубку України

Спортсмени з вадами зору вперше вибороли бронзу на Кубку України

Бронзу, до якої йшли багато років вперше за історію свого існування на Всеукраїнських змаганнях виборола збірна Черкаської області з голболу. Інтерв’ю зі спортсменами та їхнім тренером розмістив сайт «Черкаський спорт».

– Для мене це був шок. Несподівано з’явилися чоловічі сльози. Це була велика радість. Хлопці до цього йшли. Це підйом дуже сильний. Хлопцям це було потрібно, – говорить Сергій Коба, тренер збірної Черкаської області з голболу.
Команда з Черкас не вперше бере участь у подібних змаганнях. Але найкращим результатом донедавна було місце в п’ятірці найкращих. Тож, Кубок України з голболу став переламним у спортивній кар’єрі черкащан. Змагання проходили в Полтаві. Суперниками черкасців стали команди з Полтави, Житомира, Чернівців, Дніпропетровська та Харкова. Аби потрапити у трійку призерів нашим спортсменам довелося провести аж п’ять матчів. За бронзу черкасцям довелося змагатися із принциповим суперником із Житомира.

Спортсмени з вадами зору вперше вибороли бронзу на Кубку України

– Велику роль зіграв морально-психологічний. У фіналі ми грали з Житомиром, який ніяк не могли перемогти. Програючи у першому таймі 7:4. Я просто вийшов і сказав, що хлопці, ви можете, треба. Другий тайм ми відіграли на ура. 10:8 – перемога наша, – додає Сергій Коба, тренер збірної Черкаської області з голболу.
– Це наша цілеспрямованість. Бо ми цього дуже сильно хотіли. Ми не гірші за тих, кому програвали але десь чогось нам не вистачало. Але тут підійшли більш серйозно, не посипалися і довели матч до кінця, – ділиться враженнями Роман Щиколь, гравець у голбол.

Цьогоріч черкаська збірна святкуватиме своє п’ятиріччя. Гравці запевняють: бронзова нагорода Кубку України стала для них своєрідним підсумком усієї проробленої роботи.
– Довести, що ми щось можемо і можемо більше, ніж було до цього. Були співбесіди перед самим змаганнями, психологічний настрій. Але навіть якщо ми не вибороли б це місто, то ніхто б не ображався. Бо всі інваліди, у кожного свій спосіб життя. Але це було бажано, – розповідає Олексій Лисенко, капітан команди.

Найважче на майданчику стримати емоції
– Це настільки колективна команда, що навіть сидячи на лаві запасних, вболіваєш за команду, бо всередині все тремтить, емоції виплескуються на зовні. Ну, не можна їх висловлювати на полі, бо гра проходить у повній тиші. А от по закінченню змагань, по свистку – от тоді емоції виплескуються всі на зовні, – додає Олексій Лисенко, капітан команди.
Сьогодні спортсмени розпочали підготовку до чемпіонату України. Там планують не лише підтвердити статус призерів, але й змінити свою бронзу на срібло або золото.

Спортсмени з вадами зору вперше вибороли бронзу на Кубку України

Довідково.
Голбол (англ. goalball) – спортивна гра для людей із вадами зору. Правила цієї гри частково схожі на правила звичайного футболу – забити якнайбільше голів у ворота суперника. Щоправда, на відміну від футболу, в кожній з двох голбольних команд грає усього лише по три гравця. Особливий тут і м’яч. Усередині шкіряної кулі розташовані дзвіночки, що дозволяють голболістам зорієнтуватися на полі. Ціль гри – закотити м’яч за лінію воріт команди-суперника. Голбол виник у 1946 році як спосіб реабілітації сліпих солдатів Другої світової війни. Нині в нього грають у 74 країнах світу. Він входить до програми параолімпійських ігор. Ігри в голбол проходять винятково при повній тиші.

Подібні публікації

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x