У Корсуні-Шевченківському до 70-ої річниці Перемоги реконструюють пагорб Слави

У Корсуні-Шевченківському до 70-ої річниці Перемоги реконструюють пагорб Слави

Георгій Береговий більшості людей відомий як льотчик-космонавт, який 1968 року здійснив космічний політ на кораблі «Союз-3». Однак з червня 1942 р., коли йому був 21 рік, він воював у Великій Вітчизняній війні. Льотчик, командир ескадрильї 90-го гвардійського штурмового авіаційного полку зробив 186 бойових вильотів. У складі 5-ї повітряної армії 2-го Українського фронту Георгій Тимофійович брав участь у Корсунь-Шевченківській наступальній операції.

Після закінчення війни Георгій Береговий не втрачав зв’язок із містом на Черкащині, яке закарбувалося в пам’яті льотчика назавжди. Шанували його й жителі Корсуня-Шевченківського. Так, Георгій Тимофійович став почесним громадянином міста.

Нині Корсунь-Шевченківський район готується до відзначення 70-річчя Корсунь-Шевченківської битви, зокрема, в рамках проекту – встановлення бюста Георгієві Береговому.

– Дізнався від голови Корсунь-Шевченківської райдержадміністрації та голови райради, що заплановано встановити бюст Георгієві Береговому. Таку ідею запропонував Сергій Борисович Тулуб. Виникло питання щодо фінансування задуму, адже потрібно понад 300 тисяч гривень, – розповідає голова правління Корсунь-Шевченківського районного споживчого товариства Микола Недоступ. – От я й запропонував, щоб закликати до благодійності бізнесові структури, громадські організації, усіх небайдужих людей. Звичайно, основна надія на підприємців. Сподіваюся, що мою ініціативу підтримають бізнесові кола не лише Корсунь-Шевченківського району, а й усієї області.
Микола Михайлович зазначив, що його товариство виділяє 10 тисяч гривень, і від себе як фізичної особи він дає кілька тисяч.

– Георгій Береговий заслуговує на те, щоб його знали й пам’ятали, – продовжує розповідь ініціатор ідеї збору грошей для проекту. – Адже він був частим гостем у нашому місті, до його приїзду всі готувалися, тобто, він уносив свою лепту в розвиток району.

Микола Недоступ сам мав нагоду поспілкуватися з двічі Героєм Радянського Союзу, коли 1986 року в складі делегації їздив у Москву з нагоди 25-ї річниці першого польоту людини в космос.
– Передав Георгієві Тимофійовичу привіт із Корсуня-Шевченківського, почесним громадянином якого він є, – згадує Микола Михайлович. – Він мене розпитував про життя міста, сказав, що має там багато друзів. Тож вважаю, що ми повинні увічнити в бюсті Георгія Берегового, який мужньо воював за наше місто, вніс свій вклад у визволення країни від фашистських завойовників.

Для перерахування коштів на реконструкцію пагорба Слави відкрито поточний рахунок у гривнях у ПАТ КБ «Приватбанк» у КШБЮФ «Мости Дружби» №26004060706363, МФО 354347, ЄДРПОУ 36528229

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x