Українських учнів хочуть навчити розрізняти наркотики

Українських учнів хочуть навчити розрізняти наркотики

Міністерство охорони здоров’я розробило програму, згідно з якою має навчати з 1 до 11 класу, батьків учнів розрізняти наркотичні речовини, розуміти наслідки їхнього вживання та протистояти «поганим компаніям». Про це повідомляє ТСН. За задумом авторів отримані знання допоможуть підвищити рівень особистого захисту учня в ситуаціях, які пов\’язані з ризиком вживання алкоголю, наркотиків та ВІЛ-інфікування.

На такі уроки до дітей мають приходити наркологи та інші фахівці, які будуть знайомити учнів із особливостями наркоманії та алкоголізму. Фахівці спробують пояснити дітям пояснюватимуть про шкоду наркотичних речовин. Програма навчання розроблена відповідно особливостей сприйняття інформації учнями різних вікових категорій. Так, у початкових класах діти краще розумітимуть матеріал, поданий у формі гри, для старших класів інформація повинна бути подана більш ґрунтовно. При цьому значна частина інформації буде подаватися у «нетрадиційній» формі, у вигляді рольових ігор, конкурсів, дискусій тощо.

– Пряме інформування слід починати з 5-6-го класу, інакше це може призвести до зворотного ефекту і зацікавити дітей. Як правило, з 13 років більшість підлітків починають стикатися з наркотиками, – зауважила одна із авторів проекту психолог Ксенія Лепеха.

Варто зазначити, що проект цього спецкурсу для школярів розроблявся з 2009 року. Він вже був випробуваний більш ніж в 20 школах по всій Україні. Вже у 2014-2015 навчальному році програму планується ввести у всіх загальноосвітніх закладах України.

Проте на Черкащині про майбутній спецкурс лікарі-наркологи навіть і не чули. Тому спрогнозувати ефект від введення у школах досить специфічного предмету навіть не беруться.

– Вирішити проблему наркоманії та алкоголізму в країні з низьким рівнем матеріального забезпечення лише ввівши подібний спецкурс у школі навряд чи вдасться, – коментує головний лікар Черкаського обласного диспансеру Анатолій Борозинець. – Особисто мені важко уявити, як про наркотики можна розповідати дітям у початкових класах. Щодо старшокласників, вони і так багато знають. А чи убережуть від наркотиків та алкоголю розповіді наркологів, це питання. Зі щоденної практики знаю, донести до розуму людини інформацію про небезпеку наркотичних речовин одними словами фактично неможливо. Особливо це стосується тих, хто схильний до подібних залежностей. Таких людей необхідно не повчати, а лікувати.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x