Черкащан лякають «мертвою водою»

Черкащан лякають «мертвою водою»

Чи живий «Живун»? Черкащан лякають «мертвою водою». Останнім часом у місті ширяться чутки про те, що місцевий підприємець продає воду з кладовища села Думанці. Більш аніж за тиждень відео під назвою «Яку воду п’ють черкащани?» набрало в «YouTube» майже 4 тис. переглядів і викликало жваву дискусію. Автори цього «розслідування» переконують, що думанська вода ніякий не «живун», а радше «мертвун». Багатьох побачене в мережі не на жарт нажахало. Інші ж, коментуючи кліп, називають його справою рук недобросовісних конкурентів. Наша знімальна група вирушила до села Думанці, аби побачити все на власні очі.

Олексій Хуторний, кореспондент: «Таких листівок із інформацією про те, що не варто пити воду «Живун», бо вона з кладовища, можна побачити біля багатьох черкаських під’їздів. Її автори настійливо радять черкащанам подивитися відео в інтернеті».
У кількахвилинному кліпі чоловічий голос страхає людей: воду торговельної марки «Живун» набирають поряд із кладовищем у селі Думанці. Мовляв, нормативи не дотримані. Як санстанція й інші органи могли видати дозволи на це? Автори відео провели ціле «розслідування»: показали, де саме її набирають, і навіть, де продають.
«ВІККА-НОВИНИ» в Думанцях роблять власні виміри.
Олексій Хуторний, кореспондент: «Від думанського кладовища до свердловини «Живун» і справді150 м. Утім у цій ситуації важить не стільки відстань від кладовища до джерела, скільки направленість підземних вод. За даними Державної санепідслужби, отруйних речовин у воді «Живун» за кілька років не виявлено».
Фахівці пояснюють: вода «Живун» постійно проходить увесь можливий санітарний контроль. Щотижня підприємець возить її на бактеріологічний аналіз. Останній, кажуть у СЕС, – у нормі.
Сергій Кузьменко, фельдшер санітарної організації лабораторних досліджень Черкаського обласного лабораторного центру: «Показатели воды «Живун» на протяжении последних нескольких лет практически не менялись. Люди могут не волноваться, опираясь на данные анализа воды».
Сам підприємець Сергій Кукушкін, кому й належить торговельна марка «Живун», показує всі необхідні документи на свою діяльність – на спецводовикористання, санітарний паспорт на свердловину й геологічний план ділянки. Розповідає: коли збирався бурити колодязь, про сусідство із цвинтарем знав. Але, порадившись із спеціалістами й провівши всі необхідні дослідження підземних вод, вирішив лишитися там.
Сергій Кукушкін, приватний підприємець: «Я знал про это, советовались, узнавали. Нам говорят: главное – это качество воды, бактериальный анализ. Кладбище может быть и за километр отсюда, и может давать загрязнение. Поэтому от этого не зависит».
Кому належить відеонаклеп в інтернеті, Сергій Кукушкін здогадується. Каже: конкуренти вже не один рік пхають йому палки в колеса.
Сергій Кукушкін, приватний підприємець: «Качество воды и машин на высшем уровне. Цена у меня дешевле, чем у них. У меня берут, у них – не особо. Поэтому хотят выдавить меня с рынка».
Власник «Живуна» вже готує звернення до Антимонопольного комітету зі скаргою на конкурентів, які псують йому репутацію. А від людей, говорить підприємець, йому нема чого приховувати. Тому він готовий навіть провести для всіх охочих екскурсію до свердловини.
Таїса, жителька м. Черкаси: «Я воду п’ю 3 роки. За ці роки в мене нормалізувався тиск. І я завдячую це чистій воді. На чайнику накипу немає. Напувала онучку, починаючи з 4-ох місяців. Не бачу трагедії. Тому я мало вірю в це. Я живу на вулиці Рябоконя, 3 роки я її возила на велосипеді, людей агітувала її пити. Я її з задоволенням п’ю, даю дітям і вважаю, що вода дуже хороша».
Настя, жителька м. Черкаси: «Это роликом назвать нельзя вообще. Это так, больные фантазии. Анализы вот. Все на машинах есть. Систематически тоже обновляется».
Віктор, житель м. Черкаси: «Когда увидел этот ролик, настолько было неприятно. Этот черный пиар. Я понял, что это конкуренты. Если такая грязная идет борьба в наше время, то это настолько неприятно. Я эту воду проверял. Я – ветеринарный врач. У меня знакомый отправлял эту воду в лабораторию, ее проверяли. Вода идеальная».

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x