«Держава хоче підзаробити, граючи на курсі валют» – впевнений підприємець з Черкас

«Держава хоче підзаробити, граючи на курсі валют» –  впевнений підприємець з Черкас

Національний Банк України за запровадив норму щодо обов’язкового продажу валютної виручки та інших надходжень в іноземній валюті фізичними особами-підприємцями та юридичними особами. Нововведення набуло чинності 12 жовтня, після опублікування в газеті Урядовий кур’єр. Як пояснили «Новій Добі» у Нацбанку, ці заходи допоможуть знизити ажіотажний попит на валюту й утримати стабільний курс гривні. Підприємці, ж навпаки, обурені нововведенням.

– До оприлюднення цієї постанови, юридичні особи-підприємці були змушені продавати 50 відсотків виручки, після того, як продавали свій товар за кордон, – пояснює чекаський підприємець Андрій Чалий. – Така ситуація мене, наприклад, цілком влаштовувала. У мене на руках були і гривні, для розвитку бізнесу в Україні, і долари, для того, аби купувати за кордоном деталі для виробництва.

За розпорядженням НБУ, обов\’язковому продажу підлягає вся валютна виручка підприємств, а також інші види надходжень, такі як інвестиції або повернення іноземних кредитів. За розрахунками фахівців, таким чином вдасться ефективно протистояти потенційним ризикам, що пов’язані з нестабільністю світових фінансових та товарних ринків; вчасно здійснювати платежі в іноземній валюті за зовнішніми зобов’язаннями; зниження кількості валюти «на руках» бізнесу тощо.
протистояти ризикам, пов\’язаним із борговими проблемами на світовому ринкув єврозоні та неврегульованістю питання дефіциту державного бюджету США

– Останнє розпорядження НБУ підтвердило, що доля бізнесу нікому не цікава, – обурюється Черкаський підприємець. – Мене змушують продавати всю валюту, а потім купувати її знову, втрачаючи на курсі чималі гроші. Впевнений, держава хоче підзаробити на грі з різницею валют, забуваючи про інтереси інших.

В тому, що нова норма НБУ збільшить втрати бізнесу, впевнений і генеральний директор Української торговельної асоціації Ігор Кишко. Як він зазначив у своєму коментарі газеті «Комерсантъ Україна», підприємства, які працюють з іноземними компаніями, позбудуться частини свого заробітку через курсову різницю. Крім того, такі операції потребують додаткового адміністрування і тимчасових витрат. Не виключено, що підприємства будуть намагатися залишити частину валютної виручки за кордоном.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x