В бюджеті міста «діра» розміром 43,9 мільйонів

В бюджеті міста «діра» розміром 43,9 мільйонів

В бюджеті Черкас не вистачає грошей для виплати заробітних плат медикам (27,6 млн. грн), вчителям (13,3 млн. грн), апарату управління – 2 млн. грн. Не вистачає 1 млн. грн. на компенсаційні виплати по догляду за інвалідами. Про це «Новій Добі» розповіли у прес-службі мерії Черкас.
На сьогоднішній день у бюджеті міста не забезпечено фінансування ряду захищених статей видатків на суму понад 43,9 мільйонів гривень. Це, зокрема, заробітна плата працівників галузі освіти – 13,3 млн. грн., галузі охорони здоров’я – 27,6 млн. грн.
– Ситуація з бюджетом міста перебуває під контролем влади, – наголосив секретар міської ради Віктор Білоусов. – Вона складна, але нічим не відрізняється від ситуації, що склалася в інших обласних центрах України.
Ситуація виникла через невідповідність фінансових прогнозів Мінфіну на 2013 рік та реальних видатків. Незважаючи на те, що в державі зростає заробітна плата, підвищуються тарифи на енергоносії, збільшується індекс інфляції, Черкасам з держбюджету було виділено на 5,3 відсотка асигнувань менше, ніж було у 2012 році.

– Для вирішення проблеми, що виникла із виплатою заробітних плат бюджетникам, ми звернулися за допомогою до держави, – відзначив Віктор Федорович. – Але, на жаль, на сьогоднішній день необхідних ресурсів бюджету Черкас не виділено.
Одним із шляхів вирішення проблеми влада вважає повернення до бюджету міста боргів по орендній платі за землю, платі за користування місцями на розміщення зовнішньої реклами та за пайову участь в утриманні об’єктів благоустрою.
Зокрема, боржникам направлено близько 90 відповідних повідомлень. Очікувана сума боргів їхніх отримувачів майже 2,16 мільйонів гривен. Близько 30 позовних заяв на боржників подано до Господарського суду подано на боржників. Загальна сума їхніх боргів –майже 2,3 мільйона гривень.

Довідково:
Станом на сьогодні із загального фонду бюджету міста профінансовані видатки на загальну суму 682,5 млн. грн. (в тому числі за рахунок субвенцій з державного та обласного бюджетів – 234,7 млн. грн.). Зокрема, 203,4 млн. грн. – отримали освітяни, 147,2 млн. грн. – медики, 226,9 млн. грн. було виділено на соціальний захист та соціальне забезпечення, на галузь ЖКГ – 16,2 млн. грн., на культуру і мистецтво – 26,8 млн. грн., на фізичну культуру і спорт – 7,8 млн. грн. тощо.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x