У Дніпро поблизу Черкас запустять малька білого амура та коропа

У Дніпро поблизу Черкас запустять малька білого амура та коропа

У Черкасах почався сезон зариблення Кременчуцького водосховища. Восени саме час поповнити збіднілі за літо запаси Дніпра. Цього року в річку випустять майже 90 т малька. Добру справу роблять у складчину: частину грошей виділяє держава, частину – рибалки-промисловики, повідомляють “Подробности“.

Із маленького ставка майбутнє Кременчуцького водосховища перекочовує у велику річку. У таких водоймах мальків вирощують з ікринок, аби потім поповнити ними запаси Дніпра. І не тільки. Цьогорічний зарибок – переважно білий амур. Іхтіологи кажуть, що ця риба зможе врятувати водойму від водоростей.

Андрій Зінченко, іхтіолог:
– Усю водну рослинність, яка є в акваторії, білий амур інтенсивно поїдає. Коли його маса сягає 3–5 кілограмів, за певної температури він може за добу поїдати стільки рослинності, скільки важить сам.

Зариблення проводиться в складчину. Частину грошей на це виділяють рибалки-промисловики, іншу – Держбюджет. Тому процедура зважування малька сувора – рахують до грама. Після того – швидше на переселення.

Малят випускають на глибоку воду, подалі від людських очей. Під час транспортування риба отримує стрес і стає легкою здобиччю як для рибалок, так і для хижаків. Тому місця зариблення ще кілька днів охоронятимуть рибінспектори.

Анатолій Мироненко, перший заступник начальника ГУ рибоохорони в Черкаській обл.:
– Ця риба зараз під берегом буде ходити, крутитись так, що її можна буде на вудочки ловити. А так – вона пішла каналом, і все буде добре.

Зариблення Кременчуцького водосховища триватиме ще тиждень. За цей час у Дніпро мають запустити майже 90 тонн малька білого амура та коропа.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x