Білоусов отримав подяку від ЄБРР

Білоусов отримав подяку від ЄБРР

Лист-подяку від європейського банку реконструкції і розвитку отримав в.о черкаського міського голови Віктор Білоусов. Про це «Новій Добі» розповіли в черкаському міськвиконкомі.

У листі, який надійшов на адресу секретаря міської ради йдеться про сприяння, Віктора Федоровича у вирішенні питання розрахунків комунального підприємства теплових мереж «Черкаситеплокомуненерго», відповідно до укладених угод. Крім іншого, у листі йдеться про те, що ЄБРР сподівається на подальшу співпрацю, спрямовану на покращення міської інфраструктуру, підвищення енергоефективності та оновлення основних фондів комунальних підприємств.

Нагадаємо, що кілька років тому підприємство взяло кредит в Європейському банку реконструкції та розвитку на модернізацію систем теплопостачання у Черкасах. Модернізація передбачає зменшення використання природного газу у кілька разів. Цього можна досягти завдяки встановленню енергоощадних котлів на котельнях міста, облаштуванню ІТП в багатоповерхових будинках, переходу на альтернативні джерела енергії.

– Ще у 2008 році Теплокомуненерго взяло кредит на 11,2 мільйонів гривень у Європейського банку реконструкції та розвиткуна на впровадження енергоощадних технологій, під гарантії Черкаської міської ради – пояснив директор КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» Черкаської міської ради» Микола Кушнір. – 3 2012 року по 2022 рік підприємство двічі на рік повинно здійснювати розрахунки по поверненню кредиту та сплати відсотків за його використання.

За словами Миколи Івановича, кредитні кошти ЄБРР використовувались за призначенням. Так, за їхньої допомоги вдалося зменшити використання природного газу за рахунок використання обладнання з більшим коефіцієнтом корисної дії та обладнання з використанням альтернативних видів паливавстановити біокотел в котелні по вул. Менделєєва, 5 потужністю 2,5 Мвт, що використовує дерев’яну тріску. Замість зношених котлів в трьох Черкаських котельнях встановлено чотири нові, з підвищеним до до 96% коефіцієнтом корисної дії. В цих же котельнях замінено насосне обладнання, хімводоочистка та лічильники теплової енергії. Здійснено закупівлю попередньоізольованих труб та комплектуючих для заміни застарілих теплових мереж. Нові труби можуть використовуватись не менше 30 років, та мають значно менші втрати при транспортуванні теплової енергії. Завдяки тому, що у 103-х багатоповерхових будинках встановлено встановлено 109 індивідуальних теплових пунктів, тут з’явилася можливість регулювати споживання теплової енергії в залежності від температури повітря в автоматичному режимі та сплачувати лише за спожиту теплову енергію.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x