Енергетичний аудит у Черкасах допоможе знизити енерговитрати

Енергетичний аудит у Черкасах допоможе знизити енерговитрати

Запровадити його у регіоні планує ДП «Черкасистандартметрологія». Про це “Новій Добі” повідомляє власний кореспондент.

– Енергетичний аудит – це обстеження об’єкта – виробничого або житлового – з метою виявлення шляхів зниження енерговитрат, – зазначає заступник директора ДП «Черкасистандартметрологія» по метрології Сергій Вишник. – Наразі в регіоні жодна організація таких робіт не проводить. Ми плануємо проводити енергоаудит і надавати рекомендації стосовно зниження споживання електроенергії та тепла, а в майбутньому – і впроваджувати енергозберігаючі технології.

На сьогоднішній день питання енергозбереження та енергоефективності є однією з найактуальніших тем для регіону. Застаріле обладнання на об`єктах промисловості і бюджетної сфери не дозволяє суттєво скоротити енергоспоживання. Експерти прогнозують, що тарифи на енергоносії в Україні (електроенергію, теплову енергію та природний газ) до 2016 року збільшаться на 250%. Єдиним виходом з даної ситуації є заміна дорогого природного газу місцевими джерелами палива та електроенергією – перехід, де це можливо на біогаз, біопаливо, та обігрів від електрокотлів. І, без проведеного належним чином енергетичного аудиту (лікарень, шкіл, дитсадків, об`єктів житлово-комунальної сфери) неможливо об`єктивно визначитись з вибором і впровадженням необхідного технологічного обладнання систем електро- та теплопостачання, впровадженням новітніх технологій у виробництво та зменшенням екологічного навантаження. З отриманням відповідних дозвільних документів від Держенергоефективності уже найближчим часом ДП «Черкасистандартметрологія» буде готове надати допомогу суб`єктам господарювання та бюджетним установам у проведенні енергетичного аудиту.

– Ми зможемо як встановлювати енергетичні втрати при наданні послуг для підприємств-постачальників, так і визначати якість наданих комунальних послуг для черкащан, – констатує начальник ДП «Черкасистандартметрологія» Андрій Мирошниченко. – Проведений енергоаудит дасть можливість підтвердити правоту споживача, у якого, скажімо, через перепад напруги у мережі вийшов із ладу телевізор, холодильник чи інший побутовий прилад. Раніше такі факти у суді доводити було складно – відтепер, отримавши технічне підтвердження своєї правоти за допомогою проведеного нами енергетичного аудиту, людина зможе відстояти свої права і отримати компенсацію через суд. Окрім обладнання, яке визначатиме енергетичні показники, ми плануємо придбати також пристрій для визначення тепловтрат – що дозволятиме проводити контроль якості робіт у будівництві.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x