7 дітей з 1000 помирають у віці до 1 року

7 дітей з 1000 помирають у віці до 1 року

Протягом останніх трьох років дещо зменшився показник смертності дітей віком до 1 року – з 10,0 у 2010 році до 9,6 на 1 000 дітей, народжених живими в 2012 році. За перше півріччя 2013 року показник смерті дітей до 1-го року становить 7,0 на 1 000 дітей, народжених живими. Про це «Новій Добі» розказали в департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації.

– Стан здоров’я сучасних вагітних жінок і новонароджених вимагає нових ефективних шляхів його збереження, починаючи з внутрішньоутробної охорони здоров’я плоду. Покращити ситуацію стане реальніше після відкриття обласного перинатального центру. Фахівці очікують, що рівень смертності дітей до 1 року вдасться зменшити на 30%, – зазначив директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Брожик.

Особливої турботи потребують передчасно народжені діти: їм необхідна інтенсивна медична допомога, яка не повинна обмежуватися перебуванням дитини в пологовому будинку. Наразі, за необхідності таких немовлят перевозять в інші лікарні. Утім, транспортування новонароджених у важкому стані тільки збільшує ризик виникнення ускладнень і смертності. А безперервний процес надання медичної допомоги новонародженій дитині дасть можливість значно знизити дитячу смертність та інвалідність.

Черкаський перинатальний центр, будівництво якого планують завершити наприкінці поточного року, обслуговуватиме жінок з усієї області й буде розрахований на проведення 2 050 пологів протягом року. Важливо, що, крім допомоги жінкам зі складними пологами, тут виходжуватимуть недоношених немовлят. У Центрі зможуть зберегти життя недоношених малюків вагою усього півкілограма.

Довідково: У новозбудованому лікувальному центрі обладнають чотири операційні й сім пологових залів, серед яких – 6 індивідуальних. Для вагітних і породіль із інфекційними захворюваннями з’явиться індивідуальний пологовий бокс. Центр обладнають найсучаснішою апаратурою: тут, стверджують фахівці, зможуть зберегти життя недоношених малюків вагою усього півкілограма.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x