У дніпровській воді мідь та важкі метали

У дніпровській воді мідь та важкі метали

На якість води у водоймах Черкаської області впливають змиви з прибережних територій, і скиди підприємств та домогосподарств у річки. В Черкаському обласному Гідрометцентрі «Новій Добі» пояснили, що ситуація ускладнюється ще й тим, що в останні роки береги та заплави річок часто відводять під дачне будівництво, садівництво та городництво.

За даними спостережень фахівців, Кременчуцьке водосховище в районі м. Черкаси традиційно забруднене сполуками важких металів, азоту та фенолами.

Наприклад, у 2012 році в м. Черкаси траплялися випадки значного забруднення дніпровської води міддю. Фахівці, досліджуючи якість води на 2 км вище Черкас, виявили перевищення норми вмісту міді в 33 рази. За 6 кілометрів від обласного центру (нижче за течією) концентрація міді була у 80 раз більше допустимої норми. У поточному році максимальні концентрації міді, які вдалося зафіксувати фахівцям, перевищували норму у 5 разів. Це означає, що забрудненість води цим металом зменшилась майже в 16 разів. Також були зафіксовані випадки забруднення води сполуками азоту, фенолами, марганцем, цинком, хромом шестивалентним до рівня 6 гранично допустимих норм.

Фахівці зазначають, що у водоймах Черкащини збільшився вміст фосфатів. До цього могло призвести збільшення обсягу стічних вод, забруднених побутовою хімією. Зокрема, підвищився вміст нітритів, що вказує на посилення процесів розкладання органічних речовин у водоймах. З тих же причин фахівцями було помічено збільшення у воді концентрації діоксиду вуглецю.

Проте, результати досліджень показників води свідчать, що на високий рівень забруднення води Кременчуцького водосховища в основному впливають скиди стічних вод.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x