Онкодиспансер в Умані з’явиться не скоро

Онкодиспансер в Умані з’явиться не скоро

Вже майже 5 років минуло з того часу, як в Уманській міській лікарні закрили онкологічне відділення. Онкохворі міста та району постійно звертаються до різних інстанцій з проханням повернути їм можливість отримувати життєво-необхідні медичні послуги. Та відповідь скрізь невтішна. Заступник директора департаменту охорони здоров’я Черкаської обласної державної адміністрації Олег Найдан розповів власному кореспонденту «Нової Доби», чому в Умані не може функціонувати онкологічне відділення.

– Діяльність онкологічного відділення Уманської міської лікарні протягом останніх років перебуває під постійною увагою спеціалістів Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, – говорить Олег Найдан. – За інформацією головного лікаря КЗ «Черкаський обласний онкологічний диспансер» Віктора Парамонова, рівень захворюваності на злоякісні новоутворення в місті Умані впродовж 2009 – 2012 років – у межах 30 – 32 особи на 10 тисяч населення, що значно нижче середнього показника по області. Разом із тим, в останні роки в Умані зросла кількість хворих на рак, діагноз яким установлено в занедбаних формах. Щонайменше кожного четвертого хворого виявляють на пізніх стадіях захворювання. Такі дані свідчать про недостатню діагностику злоякісних новоутворень у місті Умані. Це в той час, коли в районах області, які межують з Уманню (Христинівський, Монастирищенський, Маньківський), і в яких працює всього по одному лікарю-онкологу, основні показники надання онкологічної допомоги набагато вищі.

У березні 2009 року комісія Міністерства охорони здоров’я України проведела перевірку онкологічного відділення Уманської міської лікарні. Вона виявила ряд порушень і рекомендувала заборонити виконання планових оперативних втручань та проведення хіміотерапевтичного лікування у відділенні, оскільки для цього немає відповідного штатного та матеріально-технічного забезпечення.

8 листопада 2011 та 22 листопада 2011 року в Уманській міській лікарні було здійснено комісійні перевірки фахівцями онкодиспансеру та головного управління за участю головного онколога Міністерства охорони здоров’я України. Під час проведення цих перевірок оцінювалися можливості надання онкологічної допомоги в умовах Уманської міської лікарні. У результаті обидві комісії дійшли висновку, що недоліки, виявлені в березні 2009 року, не усунено, а матеріальна база лікарні та кадровий склад унеможливлюють надання спеціалізованої онкологічної допомоги населенню міста відповідно до протокольних вимог Міністерства охорони здоров’я України. Кошти ж на створення відповідної матеріальної бази й узагалі відновлення роботи онкологічного відділення КП «Уманська міська лікарня» в обласному бюджеті не передбачені, оскільки, відповідно до ст. 7 Бюджетного кодексу України, місцеві бюджети є самостійними, і питання подальшого планування коштів на поновлення роботи онкологічного відділення КП «Уманська міська лікарня» повинне вирішуватися тими органами влади, в комунальній власності яких перебуває зазначений заклад.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x