Суть передвиборчих програм кандидатів від 194 округу

Суть передвиборчих програм кандидатів від 194 округу

Дослідити програми восьми зареєстрованих у ЦВК кандидатів в народні депутати по 194-му виборчому округу взявся Сергій Пасічник, керівник Черкаського Агентства стратегічних досліджень. Про результати дослідження «Нова Доба» дізналася з його персонального блогу в «Живому журналі».

– Всі ми чудово розуміємо, що передвиборча програма – то власне обіцянка чистої води. Випадки виконання кандидатами своїх зобов’язань, нажаль, не є поширеним явищем. Втім, на етапі виборчої агітації не так багато об’єктивних критеріїв для порівняння кандидатів, каже Сергій Пасічник.

Суть передвиборчих програм кандидатів від 194 округу

Насамперед статистичний аналіз програм. За кількістю слів в програмі лідером є Олександр Радуцький (575 слів), дещо відстає від нього Володимир Єрьоменко (516 слів) та Олег Свинарчук (494 слів). Лінію середняків тримають Микола Булатецький (466), Віктор Драгунов (449) та Андрій Свинаренко (436). Найлаконічнішими є програми Вячеслава Черепані (300 слів) та Віталія Чорного (217 слів).

Микола Булатецький дещо модернізував передвиборчу програму Об’єднаної опозиції, пообіцявши всіх недостойних посадить, а достойних розставити на керівні посади в області. З цікавинок – п’ять пріоритетних напрямків діяльності громади Черкащини: діти, громадянське суспільство, дороги, підприємництво та законність. Чому саме в такому порядку і в якому контексті і чиї малися на увазі діти – не дуже зрозуміло.

Віктор Драгунов теж не був надто оригінальним. Велика Перемога, боротьба з ОУН-УПА, вперед до Євразійського союзу, геть від Європи і ще кілька аналогічних компонентів традиційної квази-комуністичної риторики, що використовується КПУ. До того ж, як зазначалося, програма досить універсальна (якщо викинути абревіатури) – вона може бути використана для агітації як серед декхан Ферганської долини, так і пеонів Аргентини – згадки про Черкаси там немає.
Програма Володимира Єрьоменка нагадує твір грішника, що покаявся і зібрався ощасливити увесь світ. Тут і злочинна влада, і хворе суспільство, і апеляція до бога. В цілому усе правильно і душевно. Ще й Черкащину не забуто.
Олександр Радуцький згадав своє соціалістичне минуле і половина програми така собі нормальна соціалістична агітація європейського рівня. Друга частина цілком присвячена Черкасам. Видно, що кандидат знає і розуміє про що говорить. Тут і бажання повернути усе до комунальної власності, зокрема легендарні очисні споруди, і наполеонівський план отримання Черкасами статусу міста-курорту.

Важко виокремити щось принципово нове в передвиборчій програмі Андрія Свинаренка – це типовий зразок програми з підручника по паблік рілейшн середньої руки для чайників. Ну й звісно ж Ви нічого не знайдете тут про Черкаси. Власне й навіщо – функція в програми суто технічна.

Натомість Олег Свинарчук позиціонує себе як чистого господарника, якому байдужі політичні інтриги, а головне добробут громади і зростання економіки. В програмі немає ані критики діючої влади, ані колінопреклоніння перед Президентом. Якби в графі «ім’я» було Петро Порошенко довіра до кандидата була би взагалі стовідсотковою. А так видно, що у виборах бере участь людина професійна, але віддалена від політики. Коротше кажучи – «Хтось сказав ТРЕБА, кандидат відповів ТАК!»
Не набагато вирізняється по суті від попередньої програма Вячеслава Черепані. Це також образ професіонала, який не звик багато говорити. З тексту видно, що кандидат з таким же успіхом міг балотуватися в будь-якому іншому окрузі, але Черкаси все ж зручніші з точки зору логістики.

Ну й нарешті програма останнього кандидата Віталія Чорного – це типова спроба індивідуалізувати партійні тези. Яскрава риторика партії «Братство» буде несподіваними спеціями для провінційних Черкас. Головна умова, аби Віталій вніс в неї бодай трохи власного, бо могутня тінь Дмитра Корчинського наразі не дає йому з неї вийти.

Черкаси або черкасців в свої програмах згадують не всі кандидати

Суть передвиборчих програм кандидатів від 194 округу

– Програми кандидатів Віктора Драгунова, Вячеслава Черепані, Віталія Чорного настільки універсальні, що цілком могли би бути прикладені до будь-якого іншого округа, – зазначив Сергій Пасічник. Один раз згадав за Чекащину Андрій Свинаренко, 3 рази – Володимир Єрьоменко, 4 – Микола Булатецький. Лідерами турботи про черкасців є Олег Свинарчук та Олександр Радуцький – 8 та 12 згадувань відповідно.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x