Черкаська котельня працює на качанах

Черкаська котельня працює на качанах

Кукурудзяні качани, замість тріски, почали використовувати на черкаській котельні з котлом на біопаливі, що на вул. Менделєєва, 5. Про це розповів власний кореспондент «Нової Доби».

– Два роки ми використовували в основному тріски, а нині знайшли інший вид палива – кукурудзяні качани, – говорить директор КП «Черкаситеплокомуненерго» Микола Кушнір. – Вони не поступаються дереву ні за калорійністю, ні за якістю горіння, але собівартість їх набагато нижча. Ми уклали договори із зернопереробними заводами. Ресурс поставки такого пального в області практично необмежений. Ринок тільки формується. Є багато охочих постачати і цей вид палива, і тріски. Тож ми продовжуємо шукати кращі варіанти і розглядаємо також інші види біопалива серед відходів сільського господарства.

Довідково: Черкаська котельня, що працює на біопаливі побудована за кредитні кошти Європейського банку реконструкції і розвитку в 2011 році. Цього року котельня працюватиме вже третій опалювальний сезон. Вона опалює в основному бюджетну сферу: обласну лікарню, онкодиспансер, кардіоцентр тощо. Потужність котла «С 250 ДТН-Р-ЕКО» – 2,5 МВт, коефіцієнт корисної дії – 86%. Вартість проекту 8,4 млн грн, з яких коштів Європейського банку реконструкції та розвитку на суму 7,7 млн грн. На сьогодні цей проект повністю окупив свою вартість, оскільки собівартість виробництва теплової енергії на біопаливі вдвічі менша, ніж на газі. Котельня щороку економить на газові більше 4 млн грн.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x