ГПУ виявила порушення при демонтажі «хати чумака»

ГПУ виявила порушення при демонтажі «хати чумака»

Під час проведення перевірки Генеральною прокуратурою України обставин демонтажу «хати чумака» в с. Моринці Звенигородського району Черкаської області було виявлено низку порушень чинного українського законодавства з боку керівництва Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» та чиновників Міністерства культури.
Про це повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу Президента України Віктора Януковича.

Генеральний прокурор Віктор Пшонка зазначив, що до перевірки, яка проходить у відповідності до доручення Президента України Віктора Януковича, залучено фахівців Міністерства культури України та Державної архітектурно-будівельної інспекції.
«Зокрема, всупереч вимогам закону України про регулювання містобудівної діяльності, керівник заповідника розпочав реконструкцію «чумацької хати» без реєстрації відповідної декларації в Інспекції Держархбудконтролю», – сказав Віктор Пшонка.
З іншого боку, Міністерство культури досі не вирішило питання щодо наявності підстав для внесення «хати чумака» до переліку об’єктів культурної спадщини.
«Це є явним порушенням закону України про охорону культурної спадщини. Невизначеним залишається право власності на «хату чумака», – підкреслив він.
Крім того, зазначив Генпрокурор, сама будівля розташована на земельній ділянці, яка на праві постійного користування належить Національному заповіднику, а об’єкт нерухомості перебуває на балансі сільської ради.
«Є і інші питання правового характеру, які вивчаються під час проведення прокурорської перевірки в рамках президентського доручення», – підкреслив Генеральний прокурор.
До 11 листопада, згідно з Дорученням Глави держави, буде надано правову оцінку діям винних осіб та вжито вичерпних заходів реагування щодо усунення виявлених порушень закону.
Під час засідання Президент доручив Прем’єр-міністру Миколі Азарову взяти під контроль вирішення ситуації навколо «хати чумака». «Прошу Вас довести цю роботу до логічного завершення, а Вас, Микола Янович, взяти під контроль і також згідно з законом України завершити цю справу», – зауважив Глава держави, додавши, що посадовці, причетні до виникнення цієї ситуації, мають понести відповідальність.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x