На Черкащині побільшало скажених тварин

На Черкащині побільшало скажених тварин

Протягом 9 місяців поточного року у Черкасах і в області було зафіксовано 17 випадків захворювання на сказ серед котів, 14 – серед собак та 5 – серед диких тварин. Одного скаженого кота було виявлено і в обласному центрі. Про це «Новій Добі» розповіли в міськвиконкомі.

– Цьогорічні показники щодо захворюваності на цю хворобу серед тварин вищі, ніж у минулому. У всіх випадках сказу серед тварин проведені епізоотологічні та епідеміологічні розслідування фахівцями держсанепідслужби разом зі службою ветеринарної медицини. На щастя, випадків захворювання на сказ серед людей в нашій області цього року виявлено не було, – говорить головний санітарний лікар Черкас Василь Загородній. – Втім, нас насторожує той факт, що продовжуються реєструватися випадки відмов від призначених антирабічних щеплень.

Довідково: сказ – особливо небезпечна інфекційна хвороба серед людей і тварин. Збудником сказу є вірус, що вражає центральну нервову систему. Вірус виділяється з хворого організму тільки зі слиною. Зараження сказом відбувається через пошкоджені шкіряні покрови чи слизові оболонки під час укусу, ослинення.

Основним переносником вірусу в області є лисиці, від яких він передається домашнім тваринам, у першу чергу – котам. Вірус в слині хворої тварини з’являється за 10 днів до появи клінічних ознак захворювання. Саме тому за тваринами, які нанесли укуси людям, необхідно проводити ветеринарний нагляд протягом 10 днів з моменту укусу для визначення його безпечності по сказу.

Для попередження зараження цією страшною хворобою лікарі рекомендують уникати контакту з невідомими та хворими тваринами.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x