6 листопада – ікони Пресвятої Богородиці \”Усіх скорботних Радість\”

6 листопада – ікони Пресвятої Богородиці \”Усіх скорботних Радість\”

Ікона Божої Матері «Всіх скорботних Радість» вперше прославилася чудотворенням в 1688 році. Рідна сестра патріарха Іоакима (1674 – 1690) Євфимія, що жила в Москві, довгий час страждала невиліковною хворобою. Одного разу вранці під час молитви вона почула голос: «Євфиміє! Іди в храм Преображення Сина Мого. Там є образ, іменований \”Всіх скорботних Радість\”. Нехай священик відслужить молебень із водосвяттям, і отримаєш зцілення від хвороби». Євфимія, довідавшись, що така ікона дійсно є в Москві, в храмі Преображення на Ординці, виконала повеління Пресвятої Богородиці – і зцілилася.

У 1711 році, коли царську резиденцію вирішено було перенести з Москви в Санкт-Петербург, рідна сестра імператора Петра Першого, царівна Наталія Олексіївна, відчуваючи особливе благоговіння до чудотворної ікони, перевезла її в числі інших святинь з Москви й поставила в приміщенні церкви Воскресіння Христового, облаштованої в кімнатах палацу Петром Першим на згадку про порятунок його від небезпеки біля р. Прут і укладення миру з турками. У період царювання імператриці Єлизавети споруджено на тому ж місці кам\’яний храм і освячено 24 жовтня по присутньому в ньому чудотворному образу на честь Божої Матері Всіх Скорботних Радість. Згодом ця церква була перейменована в парафіяльну, яку часто відвідувала Катерина II, старанно молячись перед чудотворною іконою Богородиці Всіх Скорботних Радість і маючи до неї побожне шанування, особливо з тих пір, як у Санкт-Петербурзі лютувала віспа, що загрожувала життю спадкоємця престолу Павлу Петровичу.

З часів Петра Першого і донині чудотворна ікона вшановувалася і нині вшановується всіма православними віруючими. На поклоніння чудотворній іконі з усіх частин світу стікається безліч віруючих. За свідченнями представників церкви, той, хто має істинну віру, моеж отримати зцілення від усіх хвороб.

Крім Московської, широко відомі і шановані ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість», які розташовувалися в Петербурзі, Києві (Києво-Печерській лаврі), Кірсанові, Тобольську, Воронежі, Мінську, Твері, Вологді, Нижньому Новгороді, Пскові та інших містах.

6 листопада – ікони Пресвятої Богородиці "Усіх скорботних Радість"

6 листопада – Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля під час війни та збройних конфліктів

Свято було засноване Генеральною Асамблеєю ООН з метою залучення уваги до екологічних наслідків війни і важливого значення відмови від експлуатації і безглуздого заподіяння шкоди екосистемам в прагненні досягти військових цілей. Також цей день має стати нагадуванням учасникам збройних конфліктів, що згідно з нормами Женевської конвенції, сторони, які беруть участь у бойових діях, несуть відповідальність руйнування навколишнього середовища.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x