Інтереси Черкащан захищатиме незалежна профспілка

Інтереси Черкащан захищатиме незалежна профспілка

Минулого тижня у Черкасах створено регіональний осередок профспілкового об’єднання «Демократичні профспілки України». Голову Черкаської незалежної профспілки Василя Миколенка жителям міста представили Дмитро Філіпчук, голова профспілки працівників галузі земельних відносин України та Олексій Кляшторний – голова Всеукраїнської профспілки «Народна солідарність» під час круглого столу. Про це «Новій Добі» розповів власний кореспондент.

– Профспілкові об’єднання, які залишились підприємствам у спадок від радянських часів, показали свою неефективність, – каже Олексій Кляшторний. – Здебільшого вони належать до Федерації профспілок України та складаються з працівників цього ж підприємства. Звичайно, представники такої профспілки діють в інтересах роботодавця, ігноруючи порушення трудового та профспілкового законодавства. В свою чергу, власники підприємств, більшості з яких потужні виробництва дісталися за безцінь, більше турбуються про власну вигоду, аніж про добробут своїх працівників.

Занижені заробітні плати, замовчування реальної тривалості робочого дня, масові скорочення, незаконні звільнення, позбавлення права проживати у гуртожитках, зменшення соціальних пакетів та компенсаційних виплат – все це призводить не тільки до погіршення матеріального становища простих людей, від цього суттєво втрачають й місцеві бюджети. Адже не секрет, що 50-60% надходжень до бюджету – податок на доходи фізичних осіб. Саме з цих причин в Україні виникла нагальна необхідність створення незалежної профспілки, яка б мала важелі впливу на власників підприємств.

– Ці профспілки здатні хіба що на те, щоб розподіляти путівки у санаторії, які їм дісталися у спадок від радянської системи, – зауважив Дмитро Філіпчук. – Цінують їхню роботу й за те, що саме вони дарують дітям працівників цукерки на «Новий рік». У здатність допомогти у вирішенні ними реальних проблем працівники вже давно не вірять.

Лише незалежні профспілкові організації мають необхідні важелі впливу для того, аби примусити їх виконувати свої конституційні обов’язки – забезпечувати розвиток і процвітання свого підприємства. Саме від цього залежать долі десятків тисяч працівників та їхніх сімей. Якщо хтось не здатен утримувати та забезпечувати розвиток підприємства, необхідно повернути його до держави або віддати комусь більш здібному. Як показує практика, щойно підприємці відчувають реальну загрозу втратити бізнес, у них одразу ж з’являються креативні рішення проблем, які заважали підприємству працювати (це і пошук ринків збуту, і співпраця з новими постачальниками тощо).

Задля досягнення цієї мети 7 всеукраїнських та 11 регіональних профспілок створили Нове профспілкове об’єднання, що має назву Демократичні профспілки України (ДПУ).

Найбільше закликів допомогти у захисті від порушень трудового законодавства, представники Всеукраїнської профспілки отримали від працівників Черкаського «Азоту». Але агітаційну роботу представників організації на підприємстві, керівництвом хімічного підприємства було сприйнято досить агресивно.

– Сотні працівників, що виявили бажання співпрацювати з нами почули у свій бік погрози про звільнення, – розповів Дмитро Філіпчук. – Нині усіх працівників за їхньої згоди чи без, заганяють до єдиної на підприємстві профспілки. Крім того, після агітаційної роботи, у місцевих ЗМІ з’явились десятки інформацій про нібито політичний підтекст акції.

– Наша організація стовідсотково аполітична, – наголосив Дмитро Васильович. – Ми не підтримуємо жодної політичної сили, хоча й активно співпрацюємо з ними.

В Черкаському осередку Всеукраїнської профспілки запевняють: організація прийшла на терени області всерйоз і надовго. Чекати чергової хвилі звільнень працівників підприємств та організацій області ніхто не буде.

– Ми закликаємо всіх, хто прагне відстоювати свої права об’єднуватися, та створювати профспілки. А також, приєднуватися до нашої. Ми, в свою чергу, надамо вам будь-яку юридичну, правову, організаційну, ідеологічну та іншу допомогу, – каже голова Черкаського осередку Всеукраїнської незалежної профспілка Василь Миколенко. – Крім робітників підприємств ми візьмемо під свій контроль дотримання трудового законодавства стосовно представників органів самоорганізації населення. Не оминемо увагою й проблеми комунального сектору області. Не припустимо, коли комунальні підприємства, що опинилися у приватних руках знову і знову підвищують тарифи, не покращуючи при тому якість надання послуг.

Отримати відповіді на нагальні питання, правову, юридичну, організаційну та іншу допомогу, Ви зможете в регіональному представництві ДПУ, за адресою: м. Черкаси, вул. Хрещатик 195, к. 402, телефон 093 297 98 6 або на сайті www.dpu.org.ua.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x