Голова КВУ: «Багато хто не знає, що з цими виборами робити»

Голова КВУ: «Багато хто не знає, що з цими виборами робити»

Вибори 15 грудня як лише не називають – довибори, перевибори. Сама їхня поява стала викликом і владі, й українському суспільству загалом. Вони були призначені під тиском громадськості, ЗМІ, а надто ж – європейських інституцій. Цей прецедент сам по собі можна вважати перемогою громадянського суспільства у нашій державі. Водночас він стане й новим іспитом для цього суспільства. Про це йшлося під час круглого столу «Вибори 15 грудня як виклик громадянському суспільству» в прес-центрі «Нової Доби».

– Багато хто не знає, що з цими виборами робити, особливо ж ця розгубленість притаманна владі й партії влади. Щоб якось її прикрити, стали експлуатувати ту думку, що «п’ять мандатів у парламенті нікого не врятують», – сказав Олександр Черненко, голова Комітету виборців України. – Та річ не в мандатах, не в тому, кому вони стануть в нагоді. Головне у тому, що виборцям повернули вкрадений у них вибір, і це найбільша перемога громадян. Багато хто сприймає ці вибори 15 грудня як репетицію президентських у 2015 році. Мушу сказати, що так ставляться до усіх виборів, які в часі найближче збігаються з президентськими. Це правильно, але не треба перебільшувати, оскільки п’ять округів – це все ж таки не вся Україна.
За словами пана Черненка, ці вибори – виклик в першу чергу громадським організаціям та ЗМІ, оскільки увага суспільства сконцентрована лише на 5 округах і тому легко відслідковувати, як спрацюють засоби масової інформації.
– Перші перемоги у нас вже є. Йдеться про формування окружної виборчої комісії на 194 окрузі, коли персоналії зі шлейфом негативу були замінені через резонанс у ЗМІ та громадське обурення та про пані Жуковську, яка не пішла на ці вибори, зокрема, й через появу в ЗМІ матеріалів, які розвінчували її виборчу кампанію.
Пан Черненко вважає, що партії влади наразі непросто, вона змушена працювати в некомфортних для неї округах, в яких вона не може знайти гідні кандидатури, щоб протистояти опозиції і водночас не хоче віддавати перемогу без бою.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x