17 листопада – Міжнародний день студентів

17 листопада – Міжнародний день студентів

Мало хто знає, що традиція відзначати це веселе свято виникла після досить трагічних подій. Цього дня 1939 року нацисти здійснили штурм Університету Праги після масової студентської демонстрації проти вбивства Яна Оплетала та вторгнення до Чехословаччини, а також арешту дев\’яти студентських лідерів, відправлення 1200 студентів у концтабори, і закриття всіх чеських університетів та колегій.

17 листопада – Міжнародний день студентів

17 листопада – День працівника сільського господарства

Професійне свято працівників сільського господарства, підприємств з переробки сільськогосподарської сировини, харчової промисловості, заготівельних, водогосподарських та обслуговуючих підприємств і організацій агропромислового комплексу України. Відзначається щорічно у третю неділю листопада.

17 листопада – Міжнародний день студентів

17 листопада – Міжнародний день недоношених дітей

Був заснований в 2009 році за ініціативою Європейського фонду по догляду за
новонародженими дітьми (European Foundation for the Care of Newborn Infants, EFCNI).

Щорічно на планеті близько 15 мільйонів дітей народжуються недоношеними, іншими словами, в середньому це кожен 10-й дитина з народжуваних. Більше одного мільйона з цих дітей вмирають невдовзі після народження, а багато хто страждає від різних видів фізичної та неврологічної інвалідності або відчувають проблеми в навчанні. За статистикою, передчасні пологи є причиною майже половини всіх випадків смерті новонароджених дітей в світі.

Нагадаємо, що багато видатних людей народилися недоношеними, але згодом стали всесвітньо відомими геніями. Серед них – Наполеон Бонапарт, Ісаак Ньютон, Альберт Ейнштейн та інші.

17 листопада – Міжнародний день студентів

17 листопада – Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легень

Хронічна обструктивна хвороба легень (ХОХЛ) – це хвороба легень, для якої характерним є хронічне порушення повітряного потоку в легенях, яке заважає нормальному диханню і повному видиху. За оцінками ВООЗ, 210 млн людей в усьому світі хворіють на ХОХЛ в помірній та тяжкій формі, а 3 млн щорічно помирають з цієї причини. Головною її причиною є тютюнокуріння, у тому числі пасивне. Інші фактори – забруднення атмосферного повітря та повітря приміщень у результаті приготування їжі та опалення, запиленість та хімічне забруднення на робочих місцях, часті інфекції дихальних шляхів у дитинстві.

У рамках Всесвітнього дня боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легень робляться глобальні кроки щодо підвищення обізнаності про ХОЗЛ і поліпшенню допомоги пацієнтам. У цей день у всьому світі фахівці охорони здоров\’я проводять медичні обстеження, профілактичні та інформаційні заходи. Одне з важливих місць займають різні акції, спрямовані на боротьбу з курінням.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x