У Черкасах на подвір’ях шкіл і садочків височіють кілька десятків аварійних опор

У Черкасах на подвір’ях шкіл і садочків височіють кілька десятків аварійних опор

Небезпечну науку опановують черкаські дітлахи. На подвір’ях шкіл і садочків височіють кілька десятків аварійних опор. Бетон із них сиплеться шматтями. Подекуди ліхтарі вже тримаються винятково на іржавій арматурі. У міському департаменті освіти проблему бачать, але вдіяти нічого не можуть. Там кажуть: нині дати раду опорам просто нікому. Далі спеціальний репортаж Вікторії Курченко.

Біг із перешкодами. Тільки не під ногами, а над головами.
Дарина Злочевська, школярка: «У нас на спортивному майданчику стоять 2 ліхтарі. В одному з них біля верхівки відпала бетонна оправа. Ще на голову звалиться, коли будемо бігти…».
Попід опорами – шмаття бетону. Тріщини по них пішли через усе. Ліхтарі тримаються на чесному слові.
Ольга Старова, учитель фізичної культури школи № 13: «Дуже доводиться пильнувати і під час, і після уроків. Виходимо, якщо ще залишилися після роботи. Діти бігають, займаються не лише під час уроків. Діти в нас часто проводять час на спортивному майданчику після уроків».

Більшість із опор на цьому шкільному подвір’ї – винятково для краси. Бо вже давно не під’єднані до електромереж, розповідає заступник директора. Та є і під напругою.

Олександр Биков, заступник директора школи №13: «Зараз на території школи – 8 опор електромереж для зовнішнього освітлення. З них нині аварійних – 6. Це – пішохідний прохід біля території нашої школи, де зараз у нас проходить навчання групи продовженого дня та заняття першокласників, і на спортивному майданчику».
(біля опори в садочку) Руслан Плакущий, начальник групи централізованого господарського обслуговування департаменту освіти та гуманітарної політики МВК: «Дерево відшаровується, арматура оголилася, захисний шар бетону відколовся».
Це вже 33-ий садочок. Але клопіт той же. Тільки тут опори ще й частково дерев’яні. Усі п’ять – не робочі. Зате стоять прямісінько на дитячих майданчиках.

Руслан Плакущий, начальник групи централізованого господарського обслуговування департаменту освіти та гуманітарної політики МВК: «Разом із департаментом ЖКК і департаментом освіти проведено обстеження по всіх закладах, підпорядкованих департаменту, по мережах освітлення. Цих опор близько 500. Виявлено, що 36 опор потребують заміни».
Та замінювати їх не будуть. Принаймні цьогоріч. Чиновники ніяк не розберуться поміж себе, чий це клопіт.
Марина Бакланова, директор департаменту освіти та гуманітарної політики МВК: «Ми шукали документи, які принаймні дали нам розуміння, на чиєму балансі перебувають ці опори для того, щоб здійснити аварійний демонтаж. Але з’ясувалося, що на балансі навчальних закладів ці опори не перебувають. Ми не маємо зараз права з ними щось узагалі робити. Розумієте, яка ситуація склалася?!».

Павло Карась, заступник міського голови м. Черкаси: «Демонтаж цих опор – це все-таки проблема департаменту освіти!!!».
На цьому наполягає мерів заступник. Опори Павло Карась називає власністю таки навчальних закладів. І нібито є документи, які це підтверджують. «Міськсвітло», каже посадовець, до них жодного стосунку не має.

Павло Карась, заступник міського голови м. Черкаси: «Просто сталося так, що про них якось забули… Фактично зараз це питання вирішується. Чому є певна затримка? Це пов’язано із специфікою бюджетного фінансування, тому що, щоби провести відповідні роботи, потрібні кошти. Бюджетна установа, щоб отримати ці кошти, повинна пройти досить складну процедуру».
На повну ліквідацію висотної небезпеки на подвір’ях шкіл і садочків потрібно 200 із лишком тисяч гривень. Чиновники обіцяють закласти їх у бюджет, але вже наступного року. А поки з аварійним опорами пропонують боротися сигнальною стрічкою. Та вона, кажуть не на камеру освітяни, як мертвому кадило. Бо як по правді обгороджувати – то й подвір’я не лишиться.

І у проводження теми. Натепер по місту аварійних опор близько сотні. Найбільше їх на в’їзді з боку Золотоноші, а також на вулиці Канівській. Де просто похилені, а де вже й начиння посипалося. На заміну однієї електроопори потрібно щонайменше чотири тисячі гривень, повідомляють у мерії. Та необхідних коштів у «Міськсвітла» поки немає. Їх, як і в історії з навчальними закладами, мають закласти в бюджет наступного року.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x