На Черкащині на цукровий діабет хворіють 48 тисяч людей

На Черкащині на цукровий діабет хворіють 48 тисяч людей

З цих людей 8 тис – інсулінозалежних. Про це повідомляє власний кореспондент “Нової Доби”.

Лікарі називають цукровий діабет підступною хворобою. Це захворювання не починається гостро і не викликає болю, тому може бути невиявленим протягом тривалого періоду. Так, більше 50 % людей з діабетом не знають про свою недугу. Разом із тим, у списку причин, які призводять до смерті, діабет посідає 4-е місце. Причому небезпечне не скільки підвищення рівня цукру в крові, стільки ускладнення – інфаркти, інсульти, сліпота, ураження центральної нервової і периферійної систем тощо.

Лише в Черкасах за 9 місяців цього року зареєстровано 10 090 хворих, із них з ускладненнями – 3 575. За останні 3 роки захворюваність на цукровий діабет у місті виросла на 10%.
– Те, що кількість хворих на цукровий діабет постійно зростає, значною мірою пов’язано зі старінням нації, неправильним харчуванням, малорухливим способом життя більшості людей, – говорить Ірина Бондарець, головний позаштатний ендокринолог департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації. – Неабияку роль відіграє й низька поінформованість населення про необхідність своєчасного виявлення й лікування захворювання, недотриманням рекомендацій лікарів.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x