В повітрі Черкас – 18 шкідливих домішок

В повітрі Черкас – 18 шкідливих домішок

Черкаський обласний центр з гідрометеорології контролював якість атмосферного повітря в місті протягом жовтня. Було проаналізовано 1 792 проби атмосферного повітря.

У повітрі міста фіксувались 18 шкідливих домішок, а саме:
– основні найбільш розповсюджені речовини: пил, діоксид сірки, діоксид азоту, оксид вуглецю;
– специфічні неорганічні речовини: аміак, оксид азоту, сірководень, сульфати;
– важкі метали: кадмій, залізо, марганець, мідь, нікель, свинець, хром, цинк;
– органічні сполуки: бензапирен, формальдегід.

Аналіз хімічного забруднення показав, що в цьому місяці не виявлено випадків високого забруднення повітря (більше 5 гранично допустимих концентрацій).

Тим не менше, порівняно з минулим місяцем збільшилися максимальні концентрації по пилу втричі, по оксиду вуглецю, сірководню та формальдегіду у 2 рази, по діоксиду азоту в центрі міста у 1,7 рази, по оксиду азоту у 1,4 рази. При цьому зменшилися максимальні концентрації по діоксиду сірки на всіх постах, по оксиду вуглецю в центрі міста у 2,5 рази, по аміаку у 5 та 1,2 рази, по сірководню у 1,3 та 1,7 рази.

Синоптики кажуть, що це через те, що жовтень в цілому по області видався теплим та зі значним недобором опадів.Умови для самоочищення атмосфери були несприятливими впродовж майже всього місяця.

На початку місяця переважала маловітряна, холодна та без опадів погода, яка сприяла накопиченню шкідливих домішок в атмосферному повітрі. У наступні 20 днів, завдяки впливу теплих секторів північних циклонів, було дуже тепло, вночі та вранці утворювалися тумани, що заважало розсіювання забруднюючих речовин. Лише в окремі дні, при проходженні атмосферних фронтів, спостерігалося посилення вітру та невеликі дощі, що дещо зменшувало забруднення атмосферного повітря

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x