24 листопада – День моржа

24 листопада – День моржа

Святкування не випадково призначено на 24 листопада. В останні дні осені моржі залишають арктичне узбережжя Чукотського моря і відправляються на зимівлю в Берингову протоку, стаючи на час свого переселення особливо вразливими.

Проголосивши це свято, захисники природи вирішили таким чином привернути увагу громадськості до проблем тихоокеанських моржів, чисельність яких щороку зменшується.

Головна проблема — екологічна. Зміна клімату в бік потепління призвело до того, що площа крижаного покриву Землі в останні роки стрімко зменшується. В результаті моржі змушені переміщатися з льоду на сушу, утворюючи нові берегові лежбища. Масове скупчення моржів на таких лежбищах призводить до загибелі великої кількості молодняку.

Друга проблема, з якою стикаються моржі, — вторгнення людей на їх територію. Освоєння людиною багатих запасів вуглеводнів на шельфі Льодовитого океану, розвиток навігації — все це призводить до масової загибелі моржів і змушує захисників природи бити тривогу. Тим більше що атлантичний і лаптевский підвиди тихоокеанського моржа вже зараз внесені в Червону книгу.

Сьогодні День моржа відзначається у всіх арктичних регіонах Півночі. Їх жителі сподіваються, що з часом це свято буде настільки ж відоме, як, наприклад, День тигра на Далекому Сході або День сніжного барса на Алтаї, організатором яких також виступив Всесвітній фонд дикої природи. У свою чергу, представники WWF закликають людей частіше згадувати про нашу спільну відповідальність за збереження дикої природи океану і більш дбайливо ставитися до його мешканців.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x