На Черкащині почали вишивати рушник Шевченку

На Черкащині почали вишивати рушник Шевченку

Вишивати перший фрагмент почали у Будинку культури с. Шевченкове Звенигородського р-ну Черкаської області. Про це повідомляє прес-служба Міністерства культури України.

Семиметровий рушник стане величним національним символом, атрибутом урочистих заходів з нагоди 200-річчя Тараса Шевченка. До його створення може долучитися кожен.

Рушник вишиватимуть на старовинному полотні, зробленому з конопель. На полотно буде нанесено ескіз узору.
Тамара Степаненко, авторка проекту візерунка, розповіла що мотиви орнаменту походять з тих часів і саме з тих країв, де бував Шевченко, – це Чигирин, Моринці, Керелівка. «Ми взяли за основу саме це дерево життя, у відповідних кольорах. І оздобили його тим, що приніс Шевченко, його девізом «Обніміться ж, брати мої», що актуальний для нашої нації завжди, а сьогодні – як ніколи», – розповіла авторка.

Перший фрагмент вишиватимуть на Черкащині, а подальші етапи створення «Рушника Великому Тарасу» відбудуться у Київському державному університеті ім. Т. Г. Шевченка (грудень 2013 року), у м. Новомиргороді Кіровоградської області (12 грудня 2013 року), у Житомирі (17 грудня 2013 року) та в м. Кролевець Сумської області (січень 2014 року).

За словами організаторів, буде зроблено паспорт на свідчення того, що рушник є історичною пам’яткою. Також створять десятки його копій, які передадуть у музеї та місця, де був Кобзар – не лише в межах України, а й по всьому світу. А для зберігання оригіналу рушника планується виготовити скриню, оздоблену народними узорами.

Нагадаємо, що раніше працівники управлінь Пенсійного фонду Черкащини до 1 березня 2014 року вирішили вишити рушник єдності міст і районів області – до двох дат: 200-річчя Т. Г. Шевченка та 60-річчя області.

У переддень святкування 200-ліття з дня народження Тараса Шевченка відбудеться церемонія передачі твору до державних структур, відповідальних за проведення урочистих заходів. Точні копії рушника з вишитим портретом Тараса Шевченка подарують Українським культурним центрам у Москві, Санкт-Петербурзі, Астані та Вашингтоні. А зменшені – відомим українським і зарубіжним діячам, які зробили вагомий внесок у зміцнення міжнародного авторитету України.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x