Черкаським водіям знову надсилатимуть «листи щастя»?

Черкаським водіям знову надсилатимуть «листи щастя»?

Днями у Верховній Раді зареєстровано законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі. Цими змінами передбачено повернення «листів щастя» в життя водіїв, які порушують правила дорожнього руху. Про це «Нова Доба» Дізналася з офіційного сайту Верховної Ради.

Одним головних завдань, яке перед собою ставлять автори проекта закону – знизити рівень дорожньо-транспортного травматизму зі смертельними та іншими тяжкими наслідками.

Наразі в Україні застосовуються напівавтоматичні системи фото- та відеофіксації, завдяки ним вдалося значно покращити рівень фіксації правопорушень. На жаль, вони не дають суттєвого ефекту через низку факторів, зокрема: збереження діючого порядку розгляду справ про адміністративні правопорушення, наявність суб’єктивних чинників при розгляді справи тощо.

У пояснювальній записці до документа зазначено що автоматичну фото- і відеофіксацію введуть для таких правопорушень: перевищення обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху, порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками, виїзд на смугу зустрічного руху, порушення правил руху через залізничні переїзди. У цих випадках посадова особа ДАІ на підставі даних автоматизованої інформаційної системи зазначеного підрозділу встановлює особу власника транспортного засобу.

Якщо транспортний засіб зареєстровано за фізичною особою, вказана посадова особа виносить постанову про накладення адміністративного стягнення, яке надсилається такій фізичній особі рекомендованим листом із повідомленням. До постанови додається фотографія транспортного засобу із зображенням його номерного знака, зроблена в автоматичному режимі в момент вчинення адміністративного правопорушення.

Крім того, в постанові зазначається адреса веб-сайту в мережі інтернет, на якому особа може ознайомитися із зображенням або відеозаписом транспортного засобу в момент вчинення адміністративного правопорушення та ідентифікатор для доступу до зазначеної інформації.
Власник авто-порушника повинен сплатити штраф протягом десяти днів з дня отримання листа. Якщо особа сплатить зазначений штраф протягом п’яти днів з дня отримання постанови, його мінімальний розмір зменшується удвічі.

В цей же строк він може оскаржити постанову в суді, довівши, що авто більше не зареєстровано на нього або що за кермом перебувала інша людина.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x