Відучора в Черкаській області, як і по всій Україні розпочалося поступове пониження температури. Протягом поточного і на початку наступного тижнів температура повітря становитиме в нічні години до -3…-9 °С, вдень до 0…-5 °С. Про це під час брифінгу директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда сьогодні, 13 січня.
Протягом 17-20 січня в країну надійде чергова хвиля холодного повітря, що призведе до пониження мінімальних показників стовпчиків термометрів до -9…-15 °С вночі, на сході та північному сході до -16…-19 °С, в денні години до -5…-10 °С. На 4-5 градусів тепліше буде у південних та західних регіонах.
Опади в ці дні будуть переважно у вигляді снігу. Помірний сніг очікується, починаючи з 15 січня. З 20 січня у західних та південно-західних областях (поступово зона опадів пошириться на інші регіони) опади у вигляді мокрого снігу (подекуди з дощем) спричинять утворення ожеледиці на автошляхах, на що варто звернути особливу увагу водіям.
Синоптики пояснили, що погодні аномалії, які ми спостерігаємо цієї зими пов\’язані з тим, що Україна плавно переходить в новий клімат, і температура повітря, яка останнім часом рекордно перевищує кліматичну норму, це тільки підтверджує.
До 1990 року в країні було зафіксовано тільки 3 випадки аномально теплого січня, тоді як після 1990 року – вже 10. Синоптики вважають, що Україна плавно переходить в новий клімат.
Як зазначила начальник відділу агрометеорології Гідрометцентру Тетяна Адаменко в коментарі \”Укрінформу\”, глобального потепління в Україні синоптики не очікують.
– Частота аномалій збільшилася втричі. Вже кілька років складно говорити про те, що після красивої теплої осені настає сніжна зима. Поступово ми переходимо в новий клімат. Перехідний клімат, в якому ми зараз існуємо, повний різких змін погоди, великих аномалій. І на тлі таких теплих тенденцій ми не можемо виключати аномально холодну зиму за географічного положення України, – пояснила метеоролог.
Разом з цим Адаменко додала , що в середньому температура повітря в Україні збільшилася на 2,5 градуса в січні , що може позначитися позитивно на сільському господарстві, зокрема, такий температурний режим сприятливий для озимої пшениці. Сьогодні синоптики пояснили , що погодні аномалії пов\’язані з тим , що Україна плавно переходить в новий клімат, і нинішня українська зима, яка рекордно перевищує кліматичну норму, це тільки підтверджує.