Чому виробники курятини змінюють Митний на Євросоюз?

Чому виробники курятини змінюють Митний на Євросоюз?

Україна подвоїла виробництво м\’яса птиці, яке відправляють за кордон. Значна частка цього виробництва припадає на Черкащину. Точку зору Анастасії Соботюк, начальника відділу по роботі з інвесторами та ЗМІ найбільшого експортера курятини, компанії «Миронівський хлібопродукт», опублікувала ЛIГАБiзнесIнформ.

За 2013 виробництво замороженого м\’яса птиці зросло на 91,4 % , до 136 тис. тон, повідомила Держслужба статистики . У 2012 році цей показник зріс лише на 6 %.

Заморожене м\’ясо птиці зазвичай виробляють для експорту , пояснює аналітик Dragon Capital Тамара Левченко. На внутрішньому ринку продається в основному свіже або охолоджене м\’ясо – а його виробництво зросло всього на 6,8% , до 732 тис. тонн.

– Саме через насиченість внутрішнього ринку українські виробники шукають нові ринки збуту, – говорить Анастасія Соботюк.
За оцінкою Dragon Capital, частка МХП в експорті у 2013 році склала приблизно 80 %. За 2013 вона вивезла з України 120 тис. тонн м\’яса курки.

У 2013 році близько 50-60 % експорту м\’яса курки припало на країни Митного союзу – це вже менше, ніж у 2012 році (70 %). Виробники намагаються зробити частку Митного Союзу менш помітною. «Ці ринки дуже ризиковані , вони в будь-який момент можуть закритися», – пояснює Соботюк. Приміром, у травні минулого року закрився найбільший ринок – Росія, а в серпні поставки з України на три місяці обмежив Казахстан. У продукції українських виробників нібито знайшли сальмонелу і лістерію.

Коли країни МС заборонили ввезення української курятини, виробникам довелося швидко шукати вихід із ситуації. «Це був своєрідний краш -тест – ні з того ні з сього закривається найбільший ринок. Але тепер ми знаємо, що робити. Ми швидко переорієнтувалися на ринки Близького сходу, одночасно розширивши географію поставок і продавши м\’ясо, призначене для ринків МС», – говорить Анастасія Соботюк. На початок року МХП поставляв продукцію в 20-25 країн , на кінець року – приблизно в 45 країн.

Крім того, минулого року три підприємства МХП і одне – виробника Агромарс нарешті отримали дозвіл на ввезення м\’яса курки до Євросоюзу. Після отримання дозволів міністр агарної політики і продовольства України Микола Присяжнюк заявляв, що до кінця року українські підприємства поставлять до Європи 50 тис. тонн м\’яса. Але, незважаючи на його заяви, обсяги поставок поки невеликі. МХП зумів експортувати туди всього 500 тонн.

Справа в тому, що постачання в ЄС були б невигідні, якби компанія не підібрала правильних партнерів за кордоном. В ЄС діє мито на ввезення м\’яса курки – залежно від частини тушки вона дорівнює 0,35 або 0,9 євро за кг. Але МХП домовився про співпрацю з імпортером, у якого була певна квота на безмитні поставки.

Чи вийшло цього року домовитися з імпортерами про вигідні умови, в МХП не говорять. Але компанія запланувала поставити на ринки ЄС 5-8 тис. тонн м\’яса курки. Загальний же обсяг експорту компанії, за планом МХП, повинен збільшитися до 170-180 тис. тонн.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x