У Жашкові радились, як економити

У Жашкові радились, як економити

Голови райради Микола Кльоц провів нараду щодо економії й раціонального використання державних коштів та недопущення втрат бюджету з метою стабілізації економічної ситуації в державі.

Про це «Новій Добі» повідомили в Жашківській РДА.

Ці заходи передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2014 року № 65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету». Найжорсткіші обмеження стосуються використання та закупівлі державними підприємствами, установами та організаціями транспорту та оргтехніки. Також постанова зобов’язує підприємства припинити заповнення вакантних посад, виплати грошової винагороди державним службовцям за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, зразкове виконання трудових обов’язків.
Про управління бюджетним процесом, бюджетну фінансову систему присутнім доповіла начальник фінансового відділу РДА Галина Загребельна: «Готуються зміни до ЗУ Про державний бюджет відповідно до державної фінансової політики, зокрема з МВФ. Існує солідарна система єдиної фінансової системи держави – це означає що держава на рівні мінімуму гарантує соціальні видатки по охороні здоров’я, соціальному захисту, освіті, культурі, органах місцевого самоврядування, на одного жителя, одержувача, учня.
Незалежно чи в Черкаській, чи інших областях України норматив іде за розрахунком Кабінету Міністрів України. Для того щоб мобілізувати весь фінансовий ресурс, існує система вилучень та дотувань, якщо відкрити шостий додаток ЗУ «Про державний бюджет України» можна подивитись, які міста наповнюють бюджет. які з нього більше отримують. Наприклад, якщо наша область дотаційна, то Бориспіль дає вилучення 96 млн. грн., Донецьк 270 млн. грн., Дніпропетровськ – 94 млн.грн., Енергодар 118 млн. грн., Южноукраїнськ 67 млн. грн.. Міста та області, які мають по розрахунку формули більше доходів ніж видатків, дають вилучення в Державний бюджет. Якщо ці регіони поставлять питання самостійності, нам треба готуватися до того, що ми отримаємо менше трансфертів, ніж потрібно, подумати на крок наперед, зробити певні етапи по бюджетному процесу, знаходити додаткові кошти, зменшувати видатки на бюджетні установи»
Головний лікар Жашківської ЦРЛ Ігор Мельник, головний лікар КЗ Жашківської районної ради Центр медико – санітарної допомоги Жашківського району Олена Мотузко, начальник Жашківського РВУМВС Аркадій Білик, начальник відділу освіти РДА Людмила Рябоконь доповіли про фінансову діяльність закладів, які очолюють. Основна проблема галузей медицини, освіти та міліції в районі – недофінансування.
За результатами наради керівникам установ бюджетної сфери району, сільським головам було дано доручення забезпечити розроблення та запровадження заходів, щодо посилення попереднього та поточного контролю за станом фінансової дисципліни, економії бюджетних коштів, раціонального і цільового витрачання фінансових ресурсів, недопущення утворення або зростання дебіторської та кредиторської заборгованості.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x