У ЧНУ відкрилась нова магістерська спеціальність

У ЧНУ відкрилась  нова магістерська спеціальність

ННІ української філології та соціальних комунікацій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького проводить набір випускників-бакалаврів напряму філологія у магістратуру на спеціальність «Прикладна лінгвістика». «Нова Доба» про це дізналася в прес-службі ЧНУ.

За півтора року навчання на цій спеціальності студенти здобудуть кваліфікацію магістра філології, фахівця з прикладної лінгвістики та викладача вищого навчального закладу.

Відкриття нової спеціальності в сучасному інформаційному суспільстві є вимогою часу. Адже вислів «Хто володіє інформацією, той володіє світом» сьогодні актуальний як ніколи.

Виробничі функції та сфери діяльності спеціаліста з прикладної лінгвістики досить широкі. Серед них:
формування лінгвістичного забезпечення інформаційних систем різних типів;
створення електронних мовних ресурсів (корпуси текстів, словники, лінгвістичні бази даних);
створення веб-інтерфейсів, веб-сайтів наукових досліджень у сфері лінгвістики;
проведення лінгвістичної експертизи письмових текстів та усного мовлення;
участь в оптимізації текстів реклами та засобів масової інформації;
створення автоматизованих систем документообігу та звітності;
створення систем інформаційного пошуку;
формування лінгвістичного забезпечення програмних продуктів;
співпраця з надання засобам масової інформації новин й інших матеріалів;
діяльність бібліотек всіх видів, читальних залів, лекторіїв, газетно-журнальних сховищ, що обслуговують широку публіку або специфічні групи населення;
укладання та зберігання зібрань публікацій спеціалізованого чи загального характеру, складання каталогів, пошук інформації згідно запитів.

Найпоширенішими продуктами прикладної лінгвістики є всім відомі системи підготовки текстових документів: МісrosoftWord, Аdоbе Раgеmаker; електронні словники: АВВYYLingvo, «Словники України»; системи автоматичного перекладу: РrоlіпgOffice, РRОМТ, Рrаgmа; системи розпізнавання текстів: АВВYYFіnеReader; системи перевірки орфографії; бази даних; системи пошуку в базах даних й мережі Інтернет.

Для зарахування на навчання слід скласти вступні випробування з української мови та літератури, з іноземної мови. Із правилами прийому можна ознайомитись на сайтах університету та інституту.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x