«Аню, що ти робиш?..» (Міркування третє із серії «Що таке кохання»)

Днями прийшла до мене в голову Думка, і стала я її думати… Справа в тому, що далеко не всі думки, що приходять в голову, я думаю. А ось ця мене зачепила.
«Аню, що ти робиш?…– докорила мені Думка. – Ось люди читають твій блог, і що там бачать?.. Що, виявляється, вони не люблять чоловіка, якщо не хочуть його прощати або злобу свою на ньому зривають. А якщо вони все-таки люблять? Ну і що, якщо іноді в морду дають, в душі-то – люблять! І взагалі – як це назвати, якщо сильне і щемливе відчуття переповнює моє серце до країв, якщо людина мені безмежно дорога і я не можу без неї жити, проте – я також не можу протистояти власному періодичному непереборному (як мені здається) бажанню покусати її і облити брудом?»
Я подумала – і досить швидко знайшла відповідь. Можливо, вона не усім сподобається… Однак, думаю, це називається: «Я – свиня і сволота, яка методично вбиває власну Любов».
Насправді, зробити такий висновок зовсім не складно, якщо є чітка моральна система координат: любов – це добро, ввічливість, турбота, вірність, ніжність, слова і вчинки, які надихають і радують мого супутника життя. А вчинки і слова, що принижують і топчуть його гідність– це зло, несумісне з любов\’ю.
Будь-яке зцілення починається з правильно поставленого діагнозу – не тільки зцілення тіла, а також зцілення хворих взаємин. Безліч чоловіків і жінок починають своє подружжя з справжньої Любові, коли вони трепетно піклуються одне про одного і бояться один одного засмутити. Але потім щось починає йти не так… І це «не так» із роками посилюється і нашаровується, врешті-решт перетворюючись в залізобетонну стіну між чоловіком і дружиною.
Поки людина не подивиться на себе чесно і не жахнетеся власної моральної потворності – у неї не буде стимулу щось міняти.
Ось два різних оціночних судження: «Так, я іноді тебе принижую, але я ж тебе все одно люблю…»; і – «Кожен раз, коли я тебе принижую, я наношу рвану рану нашій змученій Любові. І наступний раз може призвести до летального результату…»
Велика різниця, правда? У першому випадку – нічого не потрібно міняти, пливи собі за течією, як дохла риба, і через якийсь час винесе на берег острова Руїна (або Самотність, або щось на кшталт цього).
У другому випадку – є надія, що людина включить розсудливість і захоче врятувати свою Любов. І тоді наступний крок – прийняття рішення вилікувати власну хвору душу, навчити її істинно любити.
Втім, це був ліричний відступ.

(Далі буде)

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x