На Черкащині будуть перевірки на наявність збудника холери

Дата: 7-07-2016, 15:36

На Черкащині будуть перевірки на наявність збудника холери
З метою попередження епідускладнень по холері ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр» здійснює моніторинг за циркуляцією збудника холери в об’єктах довкілля. Упродовж літа-осені буде обстежуватися на наявність збудника холери вода в стаціонарних точках, які визначені на основі епідеміологічного обґрунтування. Про це «Новій Добі» повідомили у Державній санепідемслужбі Черкаської області.

Обстежуються на холеру хворі з тяжкими формами гострих кишкових інфекцій, особи з дисфункцією кишкового тракту, які поступають в психоневрологічні лікувальні заклади, а також громадяни України, які захворіли на гострі кишкові інфекції після повернення з країн, де зареєстровані захворювання на холеру.

Обов’язковому бактеріологічному дослідженню підлягає вода відкритих водоймищ у зонах санітарної охорони водозабору для централізованого водопостачання та в місцях масового рекреаційного водокористування.

При появі перших ознак холери (пронос, блювання) слід негайно звернутися до лікаря. Своєчасно розпочате лікування дасть змогу запобігти розвиткові хвороби, а негайна ізоляція хворого – поширенню холери серед оточуючих.

Багато залежить і від самого населення. Передусім слід дотримуватись правил особистої гігієни: мити руки перед вживанням їжі, правильно зберігати харчові продукти, ретельно мити та обливати окропом фрукти й овочі. Вирушаючи у туристичний похід або на прогулянку за місто, потрібно брати із собою доброякісну питну воду. Не слід купатися в непроточних водоймищах. Купаючись у чистому проточному водоймищі, намагайтеся не ковтати воду.

Холерний вібріон дуже чутливий до слабких розчинів кислот. Отже, воду перед уживанням можна трохи підкислити лимонним соком.

У поточному році лабораторією особливо небезпечних інфекцій обласного лабораторного центру при дослідженні проб води збудник холери не виділявся.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода