Погода сприятиме накопиченню шкідливих домішок у повітрі, − гідрометцентр

Дата: 2-08-2017, 15:38

Погода сприятиме накопиченню шкідливих домішок у повітрі, − гідрометцентр
За даними поста спостережень, рівень забруднення атмосферного повітря діоксидом азоту 2 серпня досяг 1,8 середньодобової ГДК, про це повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань. «Нова Доба» про це дізналася в Черкаському обласному центрі з гідрометеорології.

На Черкащині панує антициклональний характер погоди, який зумовлює суху, спекотну та маловітряну погоду, а також створює несприятливі метеорологічні умови для розсіювання шкідливих домішок в атмосфері. З огляду на це, завтра 3 серпня в м. Черкаси очікується зростання забруднення повітря діоксидом азоту І ступеню.
За прогнозом, до кінця тижня утримається суха та спекотна погода. Температурний фон очікується в межах 26−27º, що на 6−7º вище кліматичної норми. Денний максимум температури повітря становитиме 29−34º, місцями по області 35º, що вважається стихійним явищем погоди.

У цей період у містах слід очікувати погіршення екологічної ситуації, метеоумови сприятимуть накопиченню в приземному шарі атмосфери шкідливих домішок, особливо це відчуватиметься поблизу автобусних зупинок та транспортних розв’язок.

Також у цей період недопустимим є спалювання пожнивних решток, стерні, будь-яких матеріалів чи сміття, адже спекотна погода сприяє зростанню класу горимості в екосистемах, а продукти горіння посилюють забруднення повітря.

Окрім зменшення викидів в атмосферу, покращити ситуацію можна також за допомогою щоденного поливу автошляхів, прибудинкових територій і зелених зон біля будинків у ранкові й вечірні години.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода