Цікаві факти до Дня Незалежності України: огляд найстаріших міст України
Зустрічайте відлуння віків: Огляд найстаріших міст України
Давайте разом подорожувати у минуле та розкривати столітні історії, “відвідавши” найстаріші міста України.
Ось ця захоплива карта давності та культурної спадщини та цікаві факти про міста.
- Кілія (засноване 862 до н.е, 2885 років) – Це місто вражає величчю тисячолітнього досвіду. Знаходячись на злитті Дністра з Чорним морем, воно відігравало важливу роль у торгівлі та обороні. За часів Київської Русі, князь Святослав, навіть замислювався про те, щоб перенести сюди столицю, але його загибель з половцями, не дала цим планам стати реальністю.
Переходь та читай більше:
https://esu.com.ua/article-6848
- Білгород-Дністровський (заснований 498 до н.е, 2521років) – Загадкове місто з водними каналами та фортечними стінами, яке має за собою багато віків історії. Кілька разів, в різні епохи його руйнували варвари, але спочатку римляни, а потім візантійці знову відновлювали місто.
- Коростень (заснований у 705 році) – Серце Полісся, яке розцвітає вже майже тисячу років. Його вулиці носять сліди місцевих подій та обрядів. У місті нині налічується 127 пам’яток місцевого та національного значення.
- Київ (заснований у 485 році) – Душа і столиця України. Його історія багато віків розкривається через неймовірну архітектуру та культурну спадщину. Київ був першим містом в колишній російській імперії, де проклали лінію електричного трамваю. Тут же через століття з’явилася перша швидкісна трамвайна гілка.
https://www.factday.net/9-3-10-faktiv-pro-kyyiv.htm l
- Ужгород (заснований у 872 році, 1151 рік) – Це місто на кордоні, що має великий культурний досвід та торговельні зв’язки. Звичну нам назву почали використовувати приблизно в середині ХІХ століття, а дане поселення мало назву “Унгвар”, на честь річки Унг, на берегах якої воно виросло.
https://pershij.com.ua/10-tsikavykh-faktiv-pro-uzhhorod-pro-iaki-ne-zavzhdy-rozpovidaiut-turystam
- Житомир (заснований у 884 році 1139 років) – Місто глибокої історії та значущості для української культури. Житомирська обласна філармонія ім. Святослава Ріхтера – найстаріший театр України.
https://oda.zht.gov.ua/news/zhytomyrshhyni-80-tsikavi-fakty-pro-oblas/
- Полтава (заснована у 899 році) – Місто битв та героїзму, яке дивує своєю історією та культурою. У документах ХVII століття Полтаву називали “селітряною державою”, на околицях міста розташовувались підприємства, що виробляли селітру.
https://holodnyak-anna.at.ua/index/cikavi_fakti_z_istoriji_poltavskogo_kraju/0-33
- Чернігів (заснований у 907 році) – Це колиска князівства, де кожна вулиця або площа має в собі відбиток минулого. Перша згадка про місто зустрічається в літописі “Повість временних літ”.
https://dovidka.biz.ua/tsikavi-fakty-pro-chernihiv-top-12/
- Переяслав (заснований у 907 році) – Місто з багатовіковою історією, яке було свідком важливих історичних подій. Назва міста дослівно означає “перейняв славу”.
https://365days.com.ua/tsikavi-fakti-z-istoriyi-mista-pereyaslav-hmelnitskiy/
- Хотин (заснований у 1002 році) – Місто фортець та епічних битв, яке має велику значущість для української історії. Саме Хотинська фортеця входить в список семи чудес нашої країни.
https://ukrainetours.com.ua/blog/this-is-a-giant-shipworm-you-may-wish-it-had-stayed-in-tube.html
Ці міста – свідки віків та носії неперевершеної історичної спадщини. Вони розповідають свою власну унікальну історію та переплітають її з сучасністю, створюючи неповторний образ України.
Над матеріалом працювала Катерина Босовська
Володимир-Волинський( зараз називається Володимир) – 988 рік.