«Прозорість і пріоритетність», – Наталія Кравченко про бюджетування

«Прозорість і пріоритетність», – Наталія Кравченко про бюджетування

Підтримка військових, соціальний захист і посилення медичних потужностей. На Уманщині обговорили питання наповнення місцевих бюджетів та основні напрями видатків на нараді під головуванням першої заступниці очільника області Наталії Кравченко.

За січень-вересень 2023 року до бюджетів усіх рівнів на Черкащині мобілізовано 21 млрд грн. Це на 34% більше, ніж торік.

Затверджені показники доходів загального фонду місцевих бюджетів області виконані на 103%, обласного – на 109%. На Уманщині місцеві бюджети виконані на 117%. Цей показник – кращий серед районів області.

– Зараз фіксуємо позитивну динаміку щодо виконання бюджетів, – відзначила Наталія Кравченко. – Основні надходження відбуваються за рахунок ПДФО. Водночас нам важливо ефективно розподіляти ресурс враховуючи виклики воєнного стану. В Уманському районі на такі потреби понад 240 млн грн. У пріоритеті для бюджетування – оборонні цілі, відкриття укриттів, соціальний захист та підтримка ветеранів, членів їхніх родин, вимушених переселенців, розвиток медицини, зокрема реабілітаційних потужностей.

Пріоритетним напрямком є розвиток медичних спроможностей.  На рівні області для покращення матеріально-технічної бази медзакладів у місцевих бюджетах передбачено 862 млн грн, зокрема обласному –  291 млн грн. Зараз військові та цивільні можуть безоплатно пройти стаціонарну реабілітацію у 3 кластерних та надкластерних лікарнях Черкаській області. Усього по Україні неспеціалізовані стаціонарні реабілітаційні відділення мають запрацювати в 228 кластерних та надкластерних медзакладах. У кожному з них розташовуватиметься від 30 до 60 реабілітаційних ліжок.

Також спільно з громадами Уманщини відточкували проблемні питання у роботі фінансово-економічної сфери. Водночас Наталія Кравченко нагадала, що в області створюють робочу групу «Прозорість та підзвітність» задля підсилення контролю в бюджетній сфері та раціонального використання ресурсів громад. До її складу увійдуть, зокрема, представники правоохоронних органів.

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x